Atakent Spor Kompleksi’nin temeli atıldı

Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Atakent Mahallesi’ne yapılacak spor kompleksinin temeli atıldı.

Atakent Spor Kompleksi’nin temeli atıldı

04 Ekim 2017 14:26


İçerisinde kapalı yüzme havuzu, voleybol, basketbol sahası ve tribünleri, fitness salonu, bowling salonu, masa tenisi alanı, kafeterya ve büfesi olan bayanlar ve erkekler için ayrı ayrı tasarlanmış duşu, soyunma odaları olan yeni spor kompleksinin temeli düzenlenen törenle atıldı.


Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, törende yaptığı konuşmada, spor kompleksi ve kapalı yüzme havuzunun inşaatının 6-7 ay gibi kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.


Yüreğir’de vatandaşların faydalanacağı kapalı yüzme havuzu olmadığını belirten Çelikcan, "Atakent Mahallemize yapacağımız spor kompleksi ve kapalı yüzme havuzu Adana’da ilk olacaktır. Spor salonları ve yüzme havuzu olan bir yer Adana’da yok. Amacımız yaz-kış yüzmek isteyen vatandaşlarımız başka yerlere gitmeden Yüreğir’de de kapalı yüzme havuzuna giderek yılın 12 ayı yüzebilsinler. Ayrıca eğitmenler eşliğinde steril bir ortamda fitness yapma imkanı sunacağız” diye konuştu.Hedef kitlemiz çocuklarımız ve kadınlar


Standart ölçülerde yapılacak ve yarı olimpik olan yüzme havuzundan herkesin faydalanacağını belirten Başkan Çelikcan, ’’Kadınların ve erkeklerin ayrı günlerde faydalanacağı spor kompleksi içerisindeki yüzme havuzundan Yüreğir’deki bütün okulların beden eğitimi derslerinde yüzme havuzunu kullanabileceklerdir. Adana’da her yıl onlarca insanımız yüzme bilmediği için sulama kanallarında boğulmaktadır. Uzman eğitmenler burada çocuklarımıza yüzme öğreteceklerdir. Böylece boğulmaların önüne geçilecektir” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç