Hayvanseverden sokak hayvanlarına süt

Adanalı bir kadın hayvansever, Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla 250 litre paketlenmiş sütü, sokak hayvanlarına dağıttı.

Hayvanseverden sokak hayvanlarına süt

05 Ekim 2017 09:33


Adana’da yaşayan ev hanımı Deniz Karaca, ev harçlıklarından biriktirdiği paralarla, sokak hayvanlarının yemek ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kendi aracıyla yaklaşık 250 litre paketlenmiş sütü, sokak hayvanlarını yaşadığı alanlara götürdü.


Yaralı sokak hayvanlarını da tedavi ettirmeye çalışan Karaca, 200’ün üzerinde köpeğe, 150’ye yakın kediye ulaştığını söyledi.


Türkiye’de yasaların hayvanları korumak konusunda yetersiz olduğunu söyleyen Karaca, “Hayvan denildiğinde sadece sahipli kedi ve köpeklerin anlaşılıyor oysa kentsel dönüşüm, devasa tesisler, azalan parklar ile hayvanların da yaşam alanlarını hızla gasp ediliyor. Yaşayacak yer bulamayan çaresiz, dilsiz sokak dostlarının bakım ve koruması yeterince yapılmıyor” dedi.


Hayvanları Koruma Kanunu’nun, Kabahatler Kanunu’ndan çıkarılarak, ağır yaptırımların getirildiği, gelişmiş ve medeni bir toplum olunamayacağını söyleyen Karaca, tüm annelerin ve gençlerin hayvanları korunması için çaba sarf etmesi gerektiğini belirtti.


Hayvansever Deniz Karaca, en kısa zamanda gerçek hayvanseverlerden oluşan, etkili bir dernek kurmak istediğini sözlerine ekledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ADANA HAVA DURUMU
23
°
C
Çok Bulutlu
 • Pazar
  Çok Bulutlu
  23°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  26°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  26°C
 • Çarşamba
  Sağnak Yağışlı
  25°C
Reklamı Geç