İmplant yaptırırken sertifikasını sorun

İmplant yaptırırken sertifikasını sorun

02 Aralık 2016 10:53

Başkent Üniversitesi Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zafer Özgür Pektaş, implant uygulamasında, tecrübeli hekim kadar kullanılan malzemenin de çok önemli olduğunu söyledi.
Pektaş, implant tedavisinin, önemli ve ileri derecede sağlık problemi olmayan, diş eksikliği olan tüm kişiler için uygulanabilecek bir tedavi şekli olduğunu belirterek, “İster tek diş eksikliği ister çoklu diş eksiklikleri olsun, implant uygulamaları, diş eksikliklerinin telafi edilmesinde güvenilir ve sağlıklı bir tedavi yöntemidir” dedi.
İmplant uygulaması için ilk önce klinik ve radyolojik muayene gerektiğini ifade eden Pektaş, bu uygulamanın mutlaka ehil kişiler tarafından yapılması gerektiğini kaydetti. Uygulamanın, bilgili ve tecrübeli bir hekim tarafından yapıldığında ağrılı veya sancılı bir işlem olmadığını belirten Pektaş, “Dentalimplant ameliyatında uygulamayı yapan hekimin bilgi ve becerisi önemli, ancak hekim ve uygun aseptik ameliyat ortamının sağlanması kadar, kullanılan materyal de çok önemli. İmplant uygulamasında, birçok denetimden geçmiş, sertifikası bulunan implantların tercih edilmesi gerekiyor. Hekim ne kadar tecrübeli olursa olsun ürünün sertifikasının görülmesi gerekir. Bu hususa özellikle dikkat edilmeli” diye konuştu.

“Doku dostu bir madde”
Son dönemde tartışma konusu haline gelen “implant uygulamaları kanser yapıyor” görüşünün de yanlış olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Zafer Özgür Pektaş, “1970’lerde, İsveçli araştırmacıların ortaya koyduğu, canlı kemik ve implant arasındaki yapısal ve fonksiyonel bağlantı temeline dayanan titanyum implantlarla yapılan tedaviler 30 yılı aşkın bir süredir güvenle uygulanmaktadır. Günümüzde titanyumun kansere yol açtığına dair hiçbir bilimsel veri yoktur. Titanyum sadece implantta değil, ortopedide de yoğun kullanılan bir materyaldir. Doku dostu bir maddedir” ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ADANA HAVA DURUMU
19
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  19°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  20°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  20°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  19°C
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.
D-Smart Online Başvuru Sitesi
D-smart İnternet, Kampanya, Paketleri
Online Başvuru 0850 532 0 266
www.yeniabonelik.com