İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Vali Demirtaş: “Güney Kore ile dostluk ve dayanışma duyguları daima yaşatılacak”

Çeşitli gezi, ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Adana’ya gelen Güney Kore Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Cho Yun-Soo, Vali Mahmut Demirtaş’ı ziyaret etti.

Çeşitli gezi, ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Adana'ya gelen Güney Kore Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Cho Yun-Soo, Vali Mahmut Demirtaş'ı ziyaret etti.


İlk olarak Valilik Şeref Defterini imzalayan Büyükelçi Cho Yun-Soo, Vali Demirtaş'ı ziyaretinde, zengin bir tarihe sahip olan Adana'da bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirtti.


Büyükelçi Cho Yun-Soo'nun ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Mahmut Demirtaş ise konuşmasında, Türkiye ve Güney Kore ülkeleri arasındaki dostluk, tarihsel bağ, dayanışma ve kardeşlik duygularının daima yaşatılacağını söyledi.


Vali Mahmut Demirtaş'ın, Güney Kore Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Cho Yun-Soo'ya Adana'nın sosyo-ekonomik durumuna ilişkin çeşitli bilgiler verdiği ziyaret, iki ülke arasındaki sosyal, ticari ve ekonomik ilişkiler hakkında görüş alışverişinde bulunulmasıyla sürdü.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.