Yüreğir Belediyesi 35 bin kişiye aşure dağıttı

Yüreğir Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla Adana genelinde 52 camide yaklaşık 35 bin kişiye aşure dağıttı.

Yüreğir Belediyesi 35 bin kişiye aşure dağıttı

06 Ekim 2017 14:44


Yüreğir Belediyesi aralarında Aladağ, Karaisalı, Ceyhan, İmamoğlu, Kozan ve Karataş merkez camilerinin de bulunduğu Adana genelinde 52 camide Cuma namazı sonrası yaklaşık 35 bin kişiye aşure dağıttı. Cuma namazını Sabancı Merkez Camisi’nde kılan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan namaz çıkışı vatandaşlara aşure ikramında bulundu.


Vatandaşlara kendi elleriyle aşure dağıtan Başkan Çelikcan, Muharrem ayının paylaşma, dayanışma ve muhabbet ayı olduğunu ifade ederek, “Aşure zengin içeriği ile birçok çeşidin bir araya gelmesiyle oluşan, çok lezzetli bir tatlıdır. Ben biraz da bize benzetiyorum. Aşure bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini hatırlatıyor. Bu günlerin anlamı bu yüzden çok değerlidir. Biz de Adana genelinde 52 camimizde yaklaşık 35 bin kişiye aşure ikram ederek, paylaşmaya, hoşgörüye, birlik ve beraberliğe dikkat çekmek istedik” şeklinde konuştu.


Bu tür özel ve manevi günlerin insanları birbirine yaklaştırdığını, gönüllerde sevgi ve merhamet duygusunu artırdığını, birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirdiği dile getiren Başkan Çelikcan, “Bu vesileyle tüm halkımızın aşure gününü kutluyorum” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ADANA HAVA DURUMU
20
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  20°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  20°C
 • Çarşamba
  Sağnak Yağışlı
  20°C
 • Perşembe
  Sağnak Yağışlı
  19°C
Reklamı Geç