Adıyaman Üniversitesi öğrencilerinden sosyal sorumluluk projesi

Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Programı 3. sınıf öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Kahta ilçe…

Adıyaman Üniversitesi öğrencilerinden sosyal sorumluluk projesi

29 Kasım 2016 16:29

Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Programı 3. sınıf öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Kahta ilçe Köseler Köyüne bağlı Sultanmağara Mezrasında bulunan ilkokul için bir proje hazırlayarak okulun ihtiyaçlarını giderdi.
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Said Kıymaz’ın öncülüğünde gerçekleşen projede, okulun eksikleri giderilerek, öğrencilerin ihtiyaçları karşılandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Yrd. Doç. Dr. Kıymaz, “Gelecek nesilleri yetiştirmek öğretmenlerimizin sorumluluğundadır. Biz de bunu kendimize görev addederek ilerde öğretmen olacak arkadaşlarımızla birlikte bir proje gerçekleştirmeye karar verdik. Sultanmağara İlkokulunu seçmemizin sebebi okulun fiziksel şartlarının olumsuz olması ve öğrencilerin çok fazla eksiğinin bulunmasıydı. Aynı zamanda, Eğitim Fakültesi Dekanı olan değerli Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’nün onayı ile başlattığımız proje çalışmasında öncelikle ihtiyaç analizi kapsamında öğrenci arkadaşlarımızla, birkaç defa okula giderek Sultanmağara İlkokulunun öğretmeniyle görüştük. Okulun ve öğrencilerin ihtiyaçlarını tespit edip, görev dağılımı listesi oluşturduk. İhtiyaçları öğrenci ihtiyaçları, okul bahçesiyle ilgili ihtiyaçlar, okul binasıyla ilgili ihtiyaçlar olarak üçe ayırdık.
Kahta Kaymakamlığının yardımıyla mıcır, Adıyaman Orman İşletme Müdürlüğü’nün desteğiyle fidan temin ettik. 24 Kasım 2016 Perşembe günü tüm malzemelerimizi tamamlayarak okula gittik ve projemizi gerçekleştirdik. Okulun minik öğrencileriyle kaynaşan öğretmen adaylarımız, onlara hazırladıkları ikramları sundular ve hep birlikte çeşitli eğitsel oyunlar oynayarak hoşça vakit geçirdiler. Öğrencilerimiz, iklim şartları olumsuz olmasına rağmen canla başla çalıştı. Bu hususta öğrencilerimi tebrik ediyorum. Bundan sonraki hedeflerimiz arasında, Adıyaman ve ilçelerinde eksiği olan köy okullarına, daha büyük projelerle destek vermek ve öğretmen adayı olan öğrencilerimizi öğretmenliğe iyi bir şekilde hazırlamak yer almaktadır. Gerekli ilgi ve desteği bize sağlayan Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz’’ şeklinde konuştu.
(AHM)
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ADIYAMAN HAVA DURUMU
17
°
C
Az Bulutlu
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  17°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  20°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  20°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  21°C
ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
 • 24 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 23 Mart 2017
 • Perşembe
 • İmsak :04:42
 • Güneş :06:19
 • Öğle :12:44
 • İkindi :16:13
 • Akşam :18:49
 • Yatsı :20:15
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.