Fırat’tan Adıyaman’ın il oluşunun 62. yıldönümü mesajı

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Adıyaman’ın kardeşliğin ve hoşgörünün, huzur ve barışın, birlik ve beraberliğin en güzel…

Fırat’tan Adıyaman’ın il oluşunun 62. yıldönümü mesajı

01 Aralık 2016 13:48

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Adıyaman’ın kardeşliğin ve hoşgörünün, huzur ve barışın, birlik ve beraberliğin en güzel sergilendiği nadir bir il olduğunu belirtti.
Adıyaman’ın kültürel mirası, misafirperver ve mütevazı insan yapısıyla ülke genelinde takdir toplandığını vurgulayan Fırat, “Birçok medeniyetin gelip geçtiği ve bu medeniyetlerin izlerini taşıyan, farklı din, dil ve mezheplerin bir arada barış içinde yaşamayı başardığı Adıyaman, barışın, huzurun, kardeşliğin, hoşgörünün egemen olduğu, bütün inançların, kültürlerin, medeniyetlerin, mezheplerin adeta harman olduğu bir kenttir.
Kendine özgü sosyal, siyasal, tarihsel, coğrafi, ekonomik, demografik ve ekolojik dinamiklerden doğmuş olan renkleri içerisinde barındırır. Bölgesinde ve mevcut iller arasında, özgün bir kültürel yapıya sahiptir. Bu durumun farkındalığı ile Adıyaman’ı diğer illerden ayıran bir kimliğinin ve ruhunun olması için gayret gösteriyoruz.
AK Parti iktidarı olarak 14 yılda memleketin bütün paydaşlarını, bütün kamu, kurum ve kuruluşlarını, her alandaki sivil toplum kuruluşlarını işin içine dahil etmek suretiyle, koordineli bir şekilde, vatandaşımızın beklediği en uygun, en ideal çözümleri üreterek, ilimizin bir adım öteye ulaşması için hep çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Adıyaman’ımız ile ilgili tüm projeleri tek tek takip ediyoruz. Hemşehrilerimizden gelen talepleri değerlendirerek, çözümlere odaklanmış bulunmaktayız.
Neyi nasıl çözeriz hesabı içerisinde çalışıyor ve çalışmaya da Allah’ın izniyle devam edeceğiz. 14 yıl boyunca, ekonomiden sosyal hayata, eğitimden sağlığa, altyapıdan enerjiye, ulaşımdan orman ve su işlerine, tarımdan turizme kadar önemli hizmetlerin verilmesi hususunda, pek çok alanda yoğun yatırımlar gerçekleştirilmiştir. AK Parti olarak iktidara geldiğimiz 2002 yılından bugüne, milletimizin kalıcı servet alanı olarak gördüğümüz tarıma önem vererek, sulu tarıma geçilmesi için gerekli baraj ve göletlerle Adıyaman’ımız önümüzdeki yıllarda bölgesinde öncü olacaktır. Hedefimiz 2023’e yaşanabilir, standartlara uygun, sağlıklı, güvenli, marka şehir hüviyeti kazandırarak, daha geniş bir perspektifle ve daha fazla insana ulaşarak tanıtmak ve böylece kültür turizmi alanında ilk akla gelen destinasyonlardan biri olarak anılmasını sağlamaktır. Tüm hususlarda başarıyı yakalamak, her şeyden önce samimi ve ısrarlı bir tavırla mümkün olmaktadır. Bizim sorumluluğumuz Adıyaman iliyle ilgilidir. Adıyaman’ı geliştirmek bugünün ve geleceğin insanlarına karşı borcumuzdur. İlimiz için yaptığımız çalışmalarımızda birlik ve beraberlik içerisinde olacağız, görüşlerimiz, yaşam tarzlarımız farklı olabilir, ancak Milli Menfaatlerimizi önceleyecek güçlü, büyük Türkiye’nin kurulmasına katkıda bulunmak için İnşallah, Adıyaman’ı güçlendireceğiz.
Sevginin, şefkatin, kardeşliğin ve hoşgörünün olduğu, huzur ve barışın, birlik ve beraberliğin en güzel sergilendiği nadir illerin başında gelen Adıyaman’ımızın, il oluşunun 62. Yıldönümünü kutlar, ilimizin gelişip kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür eder, bütün hemşehrilerimize selam ve saygılar sunarım” ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ADIYAMAN HAVA DURUMU
20
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  20°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  19°C
 • Salı
  Sağnak Yağışlı
  19°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  20°C
ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
 • 27 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 26 Mart 2017
 • Pazar
 • İmsak :04:37
 • Güneş :06:14
 • Öğle :12:43
 • İkindi :16:14
 • Akşam :18:52
 • Yatsı :20:18
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.