“Gelecek Ellerinde Projesi”nin kapanışı yapıldı

“Gelecek Ellerinde Projesi”nin kapanışı yapıldı

30 Kasım 2016 16:06

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü “Gelecek Ellerinde Projesi”nin kapanış töreni düzenlendi.
Adıyaman’da özel bir salonda gerçekleştirilen proje kapanış törenine protokol üyelerinin yanı sıra 400’e yakın öğretmen katıldı. Proje kapsamında 400 öğretmene Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından terör örgütleriyle ilgili bilgilendirme semineri verildi. Seminere katılan öğretmenlerin katılımı ile kapanış töreni düzenlendi.
Adıyaman Valisi Abdullah Erin, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Emniyet Müdürü Metin Alper, Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.
Projenin açılış konuşmasını yapan Terörle Mücadele Şube Müdürü Murat Düzgün, “Rehber öğretmenler, imamlar, Kuran kursu öğreticilerine yönelik projede çalışma yapılmıştır. 2016 yılında yeni göreve başlayan öğretmenlere yönelik Gelecek Ellerinde adlı proje hazırlandı. Terörle Mücadele Daire Başkanlığının onayı ve finans kaynağıyla merkez ve ilçelerinde 400 öğretmenimize, 50’şerli gruplar arasında 31 Ekim tarihi ile 8 Kasım tarihleri arasında terör örgütleri eleman kazanma yönletmelerini anlatan bilgilendirme semineri verilmiştir.
Ne yazık ki ülkemizin dört tarafı terör örgütleriyle çevrelenmiştir. Geldiğimiz dönemde terörle mücadele sadece silahlı kuvvetlerin mücadelesiyle bitecek değildir. B.u nedenle top yekun mücadele etmemiz gerekmektedir. Herkes bulunduğu toplum içerisinde en iyisini yapmak durumundadır” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ise öğretmenliğin önemine işaret ettiği konuşmasında, “Yaşantımızın huzurlu ve güvenli bir ortamda olması için öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor. Emniyet Müdürlüğü teşkilatına bu etkinliği gerçekleştirdikleri için çok teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimiz çok önemlidir. Hepimiz öğretmenlerimizin elindeki gelecek için çaba harcıyoruz. O çocuklar için, Adıyaman’ın Türkiye’nin geleceği çocuklar için çalışıyoruz. Tek bir çocuk bizim için önemlidir. O çocuğu kaybetmemeliyiz. O çocuğa biz sahip çıkmazsak başkaları sahip çıkacaktır. Vatana millete bağlı nesiller yetiştireceksiniz” dedi.
Emniyet Müdürü Metin Alper ise konuşmasında, “Gözlerinde pırıl pırıl ışığı başarıya dönüştürecek olan öğretmenlerimizde bu enerji görmek beni memnun ediyor. Bu projeden dolayı müdür yardımcımız, şube müdürümüz ve görevli memurumuzu kutluyorum.
Adıyaman Emniyet Müdürlüğü olarak Adıyaman halkına yönelik yapmış olduğumuz projelerden bir tanesidir. Ülkemizin en önemli sorunlarından birisinin terör olduğunun farkındayız. Bizim görevimizde terör örgütleriyle mücadele etmektir. Terörün kaynağının küçük yaştaki çocukların aklının çelinmemesi için bir proje başlattık. Terörü kaynağında tüketmektir amacımız.
Terörle Mücadele Şubesi tarafından 2015 yılında 14 farklı projeden 22 bin 351 vatandaşa ulaşıldı. 2016 yılında ise proje sayısı 18’e çıkartılıp 29 bin 972 vatandaşa doğrudan ulaşılmıştır. Yine 2017 yılı içerisinde projenin sayısal olarak arttırılması sağlanacak.
Buradaki amaç gençlere çocuklara ulaşmak, onlara polis teşkilatının güven veren bir teşkilat olduğunu anlattık.
2013 hedefine yürürken çok dikenli yollardan geçiyoruz. 15 temmuz kalkışmasından sonra şimdide ekonomik yaptırım sağlanıyor. İnşallah bununda üstesinden gelinecek” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ADIYAMAN HAVA DURUMU
13
°
C
Sisli
 • Pazartesi
  Sisli
  13°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  14°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  14°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  15°C
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.
D-Smart Online Başvuru Sitesi
D-smart İnternet, Kampanya, Paketleri
Online Başvuru 0850 532 0 266
www.yeniabonelik.com