Kahta MYO’da turizm ve rehberlik konulu konferans

Adıyaman Üniversitesi Kahta Meslek Yüksek (MYO) okulunda Turizm ve Otel İşletmeciliği ile Turizm ve Seyahat İşletmeciliği öğrencilerine turizm…

Kahta MYO’da turizm ve rehberlik konulu konferans

19 Ekim 2016 16:56

Adıyaman Üniversitesi Kahta Meslek Yüksek (MYO) okulunda Turizm ve Otel İşletmeciliği ile Turizm ve Seyahat İşletmeciliği öğrencilerine turizm sektörünün, gelişimi ve güncel sorunlarını hakkında konferans verildi.
Turist Rehberler Birliği (TUREB) üyesi olan profesyonel kokartlı Turist Rehberi Serdar Selçuk Işık Kahta MYO’da okuyan öğrencilere bilgi ve tecrübelerini paylaşarak öğrencilerin soruları cevapladı. Kahta MYO Amfi Salonunda gerçekleşen konferansa yüksekokul öğrencilerinin ilgisinin yüksek oldu. Konferansta sektör hakkındaki tecrübelerini, Anadolu uygarlıkları hakkında bilgi ve güncel turizm sektörünün sorunlarını öğrencilerle paylaşan Işık, Kommagene Krallığının izlerini taşıyan Adıyaman’ın Kahta İlçesinde olmaktan oldukça memnun olduğunu söyledi. Anadolu’nun binlerce yıllık kültürlere ve medeniyetlere ev sahipliği yaptığını belirten Işık, Ülkemiz turizmine katıda bulunmak için belli öncelikleriniz olmalıdır. Sektörde geçirdiğim yaklaşık 20 yıl boyunca birçok farklı yer, eser, insan ve durumlar gördüm. Bunca tecrübenin bana kazandırdığı en önemli fikirlerin başında, ülkemizin çok kültürlü, dünya üzerinde bulunan en önemli turizm merkezlerinden biri olduğudur. Böylesi cennet bir ülkenin, öncelikle vatansever fertleri olmalıyız. Ülkemizi tanımadan ve sevmeden ülkemizi yeterli düzeyde tanıtamayız. Bunu sağlamak içinde, okulda aldığınız eğitimin yanı sıra, hocalarınızdan daha fazlasını istemeniz ve zihinlerinizin açık olduğu bu dönemde daha çok okuyarak kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Bu gelişim, sizin ülke tanıtımına katkı sağlamanın yanında, kendi mesleğinizde başarı sağlamak adına önemli basamaklardan biri olacaktır. Ülkemiz turizminin sıkıntılar yaşadığı bu zor günleri atlatmak, biz turizm elemanlarının önemli görevlerindendir. Ülkemizin dışarıya açılan kapısı olan turizm endüstrisinin nitelikli ve eğitimli personel eksiğinin giderilmesi bizlerin sorumluluğundadır. Günümüzde birden fazla yabancı dil bilmek her zaman bir adım öne geçmenin anahtarıdır. Bununla birlikte, iletişim yönünüz, konuklara bakış açınız ve davranışlarınız sadece sizin ferdi kazancınızı değil, ülkemizde geçici bir süre konuk olan yabancı misafirlerimizin bu güzel coğrafyayı tekrar görmek istemesine ve başkalarına da tavsiye etmesine sebep olur. Unutmayın “en güzel reklam, kulaktan kulağa yayılan reklamdır” ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ADIYAMAN HAVA DURUMU
33
°
C
Yer Yer Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  Yer Yer Sağnak Yağışlı
  33°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
Reklamı Geç