İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

AK Gençler 15 Temmuz kahramanını unutmadı

AK Parti Afyonkarahisar İhsaniye Gençlik Kolları Başkanı Veli Çengel ve Başkan Yardımcısı Oğuz Kaya ile birlikte 30 genç Niğde’ye gitti.

AK Parti Afyonkarahisar İhsaniye Gençlik Kolları Başkanı Veli Çengel ve Başkan Yardımcısı Oğuz Kaya ile birlikte 30 genç Niğde'ye gitti. Gençler 15 Temmuz kahramanı Ömer Halis Demir'in mezarını ziyaret ederek Kur'an-ı Kerim okudular.


15 Temmuz hain darbe girişiminin kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in ebedi istirahatgahı ziyaretçi akınına uğruyor. AK Parti İhsaniye Gençlik Kolları üyesi 30 genç geçtiğimiz hafta sonu Niğde'ye gitti. Burada şehit Ömer Halisdemir'in mezarını ziyaret eden gençler mezarı başında da Kur'anı Kerim okudular. Başkan Çengel ziyaretin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:


“Ülkemizin birlik ve beraberliğini sağlamak için vatan uğruna millet ve bayrak uğruna canlarını hiçe sayan 15 Temmuz şehitlerimizin ruhları şad, makamları cennet olsun. 15 Temmuz şehidimiz Ömer Halisdemir'in kabrini ziyaret ederek bu ülkede bizim gibi vatan sevdalısı gençlerin varlığını tüm dünyaya göstermiş olduk. Batılı güçler unutmasınlar ki bu ülkeyi bölmeye güçleri yetmeyecektir. Bu ülke bölünemez. Biz bu vatan uğruna Çanakkale'de, Kocatepe'de Söğüt'te, Kars ve Erzurum'da ülkenin bir çok yerinde nice şehitler verdik. Dünya da tek bir Türk dahi kalsa buna asla müsaade etmeyeceğiz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da dediği gibi ‘bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız' işte o zaman kimse bize dokunamaz. Bütün dünya gördü ki Türkiye cumhuriyeti devleti asla kimseye boyun eğmeyecektir. Sivil Türk insanının gerektiği şekilde nasıl asker olacağını ve ülkeleri için nelerden vazgeçeceğini herkes görmüş oldu. Biz gençleri Türk gelenek ve görenek kültürü ile beslenmekteyiz. Batılılaşmaya asla ve asla yönelmeyeceğiz. Geleceğimizi de Türk kültürüyle Türk gelenek ve görenekleri ile şekillendireceğiz. 15 Temmuz'u unutmayacağız.”

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.