İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bolvadin'de, 15 Temmuz Şehitleri anıldı

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma etkinliği gerçekleştirildi.

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma etkinliği gerçekleştirildi.


Bolvadin Şehitliğinde yapılan programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Derviş Özcal, Şube Müdürü İbrahim Badak, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 15 Temmuz konulu şiirlerin okunması ile başlayan etkinlik, öğrenciler tarafından okunan Yasin-i Şerif ile devam etti. Daha sonra şehitlerin anısına okunan hatimlerin duası yapıldı. Katılımcıların şehitlerin kabri başında ziyaretlerinden sonra konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Derviş Özcal şunları söyledi:


“Bizler bugün burada güven içerisinde bu programı yapabiliyorsak, dışarıda günlük yaşantımızı devam ettirebiliyorsak, eğitim, sağlık ve diğer konularda hizmetler aksamadan devam ediyorsa, işte bunu her an dualarımızda olan şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Her zaman bu duygunun bilincinde olmamız gerekir. Bütün şehitlerimiz en değerli varlığımızdır, gazilerimiz de başımızın tacıdır. 15 Temmuz gecesi şunu gördük, bu milletin her bir ferdi gerektiğinde arkasına bakmadan bu vatan için canını feda etmiştir. Bizler bu topraklarda yaşadığımız sürece bu tür hain saldırılar devam edecektir. Bu topraklar dün de büyük mücadelelere sahne olmuştu, bugün de oluyor, bundan sonrada olacaktır. Bizlere düşen her alanda ülkemizin ve milletimizin menfaatini, kendi menfaatinden ileride tutup bize verilen görev ne ise onu en güzel şekilde yapmamızdır. Eğer herkes verilen görevi en iyi şekilde yaparsa bu ülke o zaman güçlü olur. Bizler düşmanlarımızdan daha çok çalışmaya mecburuz. Çünkü onlardan güçlü olmamız lazım. Bu tür etkinlikler şehitlerimizin ve gazilerimizin gösterdikleri kahramanlıkları zihinlerimize kazınması açısından son derece önemli. Ben bu vesileyle 15 Temmuz gecesi ve öncesinde hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize de acil şifalar diliyor, 15 Temmuzu unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız.”

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.