Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu terörle mücadele konusuna değinerek, “Şuanda Türkiye Cumhuriyeti her zamankinden daha güçlüdür.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu:

30 Eylül 2017 13:41

Artık eskisi gibi değil belki eskiden olsa bizi silah dahi vermeyeceklerdi. Ama çok enteresan dikkat çeken bir husus var, bize vermedikleri silahları paramızla verilmeyen silahları maalesef Suriye’de, Kuzey Irak’ta bölücü terör örgütlerine veriyorlar. Bundan da şu anlaşılıyor ki bize bizden başka dost yok” dedi.


Bakan Eroğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği memleketi Afyonkarahisar’da partisinin Şuhut ilçe kongresine katıldı. Kongreye Bakan Eroğlu’nun yanı sıra AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ve partililer katıldı. Kongre mevcut AK Parti İlçe Başkanı Gültekin Özdemir’in tek aday olduğu kongre bir düğün salonunda gerçekleştirildi. Kongrenin açılış konuşmasını yapan Bakan Eroğlu, konuşmasına önce dün Ağrı’da bölücü terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Afyonkarahisarlı Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Bağlan’a başsağlığı vererek başladı. Bakan Eroğlu, şehitler ve gaziler sayesinde bayrağın düşmeyeceğini, vatanın bölünemeyeceğini dile getirerek, “Terör örgütünü başımızı musallat eden hain ülkeler var hatta dost görünüp arkamızdan ihanet edenler var. Geçtiğimiz yıl Suriye gibi ülkemizi parçalamak için 15 Temmuz hain darbe girişimi yapıldı ama bu kahraman millet direndi ve alçak hain terör örgütü FETÖ püskürtüldü” dedi.“Gönül coğrafyamızdaki bütün insanların beklentisi Türkiye’den”


Konuşmasında daha sonra terörle mücadeleye değinen Bakan Eroğlu, Türkiye’nin parası ile alamadığı silahların bölücü terör örgütlerinin elinde olduğunu kaydetti. Türkiye’nin ayakta kalmasının ve güçlü olmasının sadece ülkede yaşayan 80 milyon için değil gönül coğrafyasındaki ülkeler ve insanlar için önemli olduğunu da aktaran Bakan Eroğlu şunları söyledi:


“Şehitlerimiz var ancak PKK, PYD ve DEAŞ gibi bütün terör örgütlerine gerekli cevap verilecektir. Şuanda Türkiye Cumhuriyeti her zamankinden daha güçlüdür. Kendi silahlarımız yapıyoruz özellikle helikopterlerimizi, silahlı insansız hava araçlarımızı, kendi tanklarımız ve toplarımızı yapıyoruz. Dünyanın en gelişmiş deniz harp gemilerini indiriyoruz. Artık eskisi gibi değil belki eskiden olsa bizi silah dahi vermeyeceklerdi. Ama çok enteresan dikkat çeken bir husus var, bize vermedikleri silahları paramızla verilmeyen silahları maalesef Suriye’de, Kuzey Irak’ta bölücü terör örgütlerine veriyorlar. Bundan da şu anlaşılıyor ki bize bizden başka dost yok. Gönül coğrafyamızdaki bütün insanların beklentisi Türkiye’den, Türkiye’den bekliyorlar dolayısı ile son kale Türkiye. Bu yüzden birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi daha fazla pekiştirmemiz lazım. Daha da geliştirelim ki Türkiye’nin çevresi bir çember ile çevrelenmek isteniyor. Bunlara karşı dimdik ayakta duralım ve gereğini yapalım. Çünkü sadece Türkiye’deki 80 milyon değil şuanda gönül coğrafyamızdaki bütün insanlar Türkiye’ye bakıyor. Sudan’da, Arakan’da, Filistin’de, Gazze’de, Suriye’de, Irak’ta, Bosna Hersek’de, Türkiye’ye dua ediyorlar. Neden? Çünkü Türkiye ayakta kalırsa gönül coğrafyamız ayakta kalır. Dolayısı ile bunun şuurunda olarak daha fazla çalışmalıyız.”“Avrupa ‘aman gelin bizi kurtarın diye yalvaracağına’ inanıyorum”


AK Parti’nin iktidara geldiği dönemdeki ekonomik durumdan bahseden ve sonrasında paradan 6 sıfır atılması gibi gibi yapılan ekonomik hamleleri anlatan Bakan Eroğlu, “Hazinenin merkez bankası tım tıkırdı. Allah’a şükür merkez bankasını dövizle doldurduk. Daha sı var biliyorsunuz, 2008-2009 yıllarında dünyada büyük kriz oldu. Ama dünya liderimiz Cumhurbaşkanı ne dedi, ‘Türkiye’den kriz teğet bile geçmeyecek’ dedi öyle oldu mu? Şimdi Avrupa bizi almak istemiyor. Ama inanın bu kalkınma ile belki 10-15 yıl sonra Avrupa ‘aman gelin bizi kurtarın diye yalvaracağına’ inanıyorum. Bakın bunun için ne yapacağız? Çok çalışacağız, birlikte büyük hedeflere mührümüzü vuracağız. Çünkü bu güç bu millette var. Bu şuur bu inanç var. Bu kararlılık var. Dolayısı ile ben milletimize inanıyorum” şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç