Rektör Karabulut YÖK törenine katıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Abdulhalik Karabulut Yükseköğretim Kurulu (YÖK) akademik açılış törenine katıldı.

Rektör Karabulut YÖK törenine katıldı

28 Eylül 2017 15:25


Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2017-2018 akademik yılı açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversite rektörleri, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, bakanlar, büyükelçiler, İbrahim Çeçen Üniversitesi Senato Üyeleri, üniversiteleri temsilen belli sayıda akademisyen ve öğrenciler olmak üzere yaklaşık 2 bin kişi katıldı.


Geçen yıl başlatılan bu etkinliğin artık her yıl devam edeceğine olan inancını dile getirerek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni akademik yılın tüm akademisyenlere ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi.


YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ise yaptığı konuşmada, Türkiye’nin çok önemli bir dönemeçten geçtiği 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminden sonra üniversitelere yerleşmiş terörist yapının yarattığı tahribatın izalesi çalışmalarında önemli yol alındığını belirtti. Saraç, üniversitelerdeki huzur ve güven ortamının yeniden tesis edildiğini ifade etti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

AĞRI HAVA DURUMU
15
°
C
Hafis Sağnak Yağışlı
 • Çarşamba
  Hafis Sağnak Yağışlı
  15°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  18°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  18°C
 • Cumartesi
  Sağnak Yağışlı
  18°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç