İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Tutak'ta bal ve kavuna yoğun ilgili

Tutak’ta Hayri Çaylak adlı vatandaş ürettiği bal ve kavunları Patnos’a giden karayolunun yanında sararak evine ekmek götürüyor.

Tutak'ta Hayri Çaylak adlı vatandaş ürettiği bal ve kavunları Patnos'a giden karayolunun yanında sararak evine ekmek götürüyor.


İlçeye bağı Palandöken Köyü'nde ikamet eden Hayri Çolak, yaz mevsimi boyunca tarlada hasadını yaptığı kavunları Patnos yolu üzerinde boş bir alanda sürücülere ve vatandaşlara satıyor. Öte yandan yıllardır ürettiği ballarlıda satan Hayri Çoylak, sabah erken saatlerinde köyünden gelerek yol kenarında bal ve kavunları satmak için bekliyor. Vatandaşların araçlarını durdurup mola vererek kavun ve bal aldıklarını belirten Çaylak, “Kendi köyümüzde uzun yıllardır bal ve kavun üretiyoruz. Birkaç yıldır da Patnos'a giden karayolu kenarında tezgâhımızı kurup ürünlerimizi satıyoruz. Satışlarımızda oldukça iyi gidiyor. Özellikle organik bala vatandaşlar ilgi gösteriyor. Şişelerde bulunan ballarımız 25, karakovan balını ise 35 liradan satıyoruz. Ballarımız tamamen organiktir. Kesinlikle herhangi bir katkıda bulunmuyoruz. Zaten çevrede bilinen bir arıcıyız. Onlarca kova arılarımız var. Çoğu zaman ballarımızı çevre iller başta olmak üzere birçok yere gönderiyoruz” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.