İşe yerleştirilen engelliler Vali Aykut Pekmez ile görüştü

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Projesi ile Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında okullarda istihdam edilen engelliler, Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut Akkuş, Görme, İşitme, Zihinsel ve Bedensel Engelliler Dernek ve Platform Temsilcileri ile Vali Aykut Pekmez’i ziyaret ederek teşekkür etti.

İşe yerleştirilen engelliler Vali Aykut Pekmez ile görüştü

29 Eylül 2017 16:27


Toplantıda konuşan Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut Akkuş, engellilerin kendi işlerini kurması için ilk etapta yüz kişiye girişimcilik kursu verildiğini, işbaşı eğitimlerde de engellilere pozitif ayrımcılık yapıldığını belirterek bu son TYP alımlarında da 40 adet engelliyi okullarda görevlendirerek çalışma hayatına atılmalarını sağladıklarını aktardı. Akkuş, toplam TYP alımının yüzde 20’sini engellilerden görevlendirerek Türkiye’de bu orana ulaşan tek il olarak tüm Türkiye’ye örnek bir çalışma başlattıklarını, bu kapsamda da farkındalık oluşturmak istediklerini kaydetti.


Misafirleri ile valilik toplantı salonunda görüşen Vali Pekmez, “Son yıllarda engellilerimize maddi açıdan ve Şehirlerde engelsiz yaşam alanları açısından gerekli adımlar atıldı. Benim açımdan en önemlisi engelli kardeşlerimizin iş hayatına atılmaları. Bu son TYP alımları ile yüzde 20’lik bir kontenjana engelli vatandaşlarımızı yerleştirmeye özen gösterdik. İnşallah bu uygulamaların devamını getirerek sizleri daha çok iş hayatında görmek istiyoruz” dedi.


Vali Pekmez işe yerleşen engelli vatandaşlara iş hayatlarında başarılar diledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

AKSARAY HAVA DURUMU
25
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  25°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  25°C
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  25°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  26°C
Reklamı Geç