İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Amasya'da sünnet şöleni

Amasya Belediyesi ile Hayatcan Derneği’nin düzenlediği sünnet şöleninin 8.

Amasya Belediyesi ile Hayatcan Derneği'nin düzenlediği sünnet şöleninin 8.si yapıldı.


Sünnet olan çocuklara çeyrek altın takan Belediye Başkanı Özdemir, sosyal belediyeciliğe büyük önem verdiklerini belirterek “Geleneksel sünnet şölenimizde erkekliğe ilk adımlarını atan yavrularımızı ve ailelerini tebrik ediyor, organizasyonda desteklerini esirgemeyen her kese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


Hayatcan Derneği Başkanı Erdem de sünnet işlemlerini gerçekleştiren Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetici ve doktorlarına teşekkür etti.


Bisiklet hediye edilen çocukların sevinçlerine ortak olan Vali Varol da, “Genel olarak Türk-İslam toplumunda sünnet çok önemli bir konudur. Ailelerin ve çocukların hayatında birkaç özel şölene dönüştürülen önemli bir husustur. Bu bağlamda 35 çocuğumuz ve aileleriyle birlikte bu özel günü paylaşıyoruz. Özellikle Hayatcan Derneği'nin sosyal yardımlar konusundaki çalışmaları, bunu kurumsal bir şekilde sürdürülüyor olması ve özellikle yerel yönetimlerimiz bir şekilde bu işin içinde yer alması önemlidir. Yerel yönetimlerin kent planlamasının dışında insanlara sosyal anlamda destek olmaya çalışması, bugünün şartlarında yerel yönetimlerin olmazsa olmaz şartları arasındadır" şeklinde konuştu.


Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir'in ev sahipliği yaptığı şölene ayrıca Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.