Amasya’da sünnet şöleni

Amasya Belediyesi ile Hayatcan Derneği’nin düzenlediği sünnet şöleninin 8.


12 Temmuz 2017 11:30

si yapıldı.


Sünnet olan çocuklara çeyrek altın takan Belediye Başkanı Özdemir, sosyal belediyeciliğe büyük önem verdiklerini belirterek “Geleneksel sünnet şölenimizde erkekliğe ilk adımlarını atan yavrularımızı ve ailelerini tebrik ediyor, organizasyonda desteklerini esirgemeyen her kese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


Hayatcan Derneği Başkanı Erdem de sünnet işlemlerini gerçekleştiren Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetici ve doktorlarına teşekkür etti.


Bisiklet hediye edilen çocukların sevinçlerine ortak olan Vali Varol da, “Genel olarak Türk-İslam toplumunda sünnet çok önemli bir konudur. Ailelerin ve çocukların hayatında birkaç özel şölene dönüştürülen önemli bir husustur. Bu bağlamda 35 çocuğumuz ve aileleriyle birlikte bu özel günü paylaşıyoruz. Özellikle Hayatcan Derneği’nin sosyal yardımlar konusundaki çalışmaları, bunu kurumsal bir şekilde sürdürülüyor olması ve özellikle yerel yönetimlerimiz bir şekilde bu işin içinde yer alması önemlidir. Yerel yönetimlerin kent planlamasının dışında insanlara sosyal anlamda destek olmaya çalışması, bugünün şartlarında yerel yönetimlerin olmazsa olmaz şartları arasındadır" şeklinde konuştu.


Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in ev sahipliği yaptığı şölene ayrıca Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

AMASYA HAVA DURUMU
31
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  34°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  38°C
Reklamı Geç