Savaş ve Kültür Sempozyumu’nda özet gönderimi 15 Ağustos’a uzatıldı

Amasya Üniversitesi tarafından düzenlenen I.


03 Ağustos 2017 11:10

Uluslararası Savaş ve Kültür Sempozyumu özet gönderim süresinin 15 Ağustos 2017 tarihine kadar uzatıldığı bildirildi.


17-19 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek sempozyumda nedenleri ile sonuçları oldukça değişken ve karmaşık olan savaş gerçekliğinin kültürel boyutlarıyla ele alınması planlanıyor.


Sempozyumun ana çerçevesini sosyal bilimlere yansıma biçimiyle savaş olgusunun oluşturduğunu hatırlatan Rektör Prof. Dr. Metin Orbay, “Sempozyum, savaş olgusunu, tarih, felsefe, din, sosyoloji, siyaset, hukuk, edebiyat, uluslararası ilişkiler, psikoloji, eğitim ve antropoloji başta olmak üzere sayısız disiplin çerçevesinde ele alıp, kültürel boyutlarıyla irdeleme çabasındadır” dedi.


Orbay, “Bu sempozyumda sunulan bildiriler, hakem sürecinden geçtikten sonra özet kitabı olarak yayımlanacaktır. Ayrıca tam metinler gerekli düzeltme ve düzenlemelerin yazarlarınca yapılmasının ardından, bildiri kitabı olarak da yayımlanacaktır. Katılımcılar tarafından gelen yoğun istek üzerine özet gönderim süresi 15 Ağustos 2017 tarihine kadar uzatılmıştır. Bilim insanlarını, araştırmacıları ve konuya ilgi duyanları sempozyumumuza katılmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

AMASYA HAVA DURUMU
33
°
C
Çok Bulutlu
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  33°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  37°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  37°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  36°C
Reklamı Geç