Taşova’da sera OSB kurulacak

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Taşova’da Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi kurulacağını açıkladı.

Taşova’da sera OSB kurulacak

07 Eylül 2017 16:15


Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Torun ile yaptığı görüşmede değerlendirmede bulunan Murat Kırlangıç, “Tarım ve ormancılık alanında Taşova’nın bir değer olduğunu her fırsatta her ortamda dile getirdik. Bunun için bir sera OSB’nin Taşova için gerekliliğini savunduk ve çok şükür ki artık bu hayal gerçek olmaya çok yakın. Meclisimizde Taşova’da kurulacak sera OSB için kurucu ortak olma yönünde yaptığımız görüşmeleri karara bağladık” dedi.


Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un başkanlığında Taşova Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi proje toplantısı yapıldığını anımsatan Kırlangıç, “Tarımın yanı sıra sanayi faaliyetlerinin de geliştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda da yoğun çalışmalar gerçekleştiriyoruz. İnşallah en kısa zamanda belediyemiz ile birlikte 250 dönümlük bir arsanın Taşovalı sanayicimizin kullanımına tahsis edilmesini de gerçekleştireceğiz. Bunun için de var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.


Süleyman Torun ise, “Amasya TSO’nun yakaladığı bu ivme hepimizi sevindirdi. Bu hareketlenmede sayın başkanımızın yüklenmiş olduğu rolün hepimiz farkındayız. Birlikte hareket edebilme kabiliyeti ve bizlere olan yakınlığı sayesinde yürütülen tüm çalışmaların içinde bizler de yer alıyoruz. Kendisine başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

AMASYA HAVA DURUMU
31
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  33°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  33°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  33°C
Reklamı Geç