2. Bahar Şenliği renkli görüntülere sahne oldu

Pursaklar Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu 2.

2. Bahar Şenliği renkli görüntülere sahne oldu

20 Mayıs 2017 21:01

Bahar Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Şenliğin sabah saatlerinde ikinci baharlarına yürüyen dedeler ve nineler Umre, Çanakkale gezisi ve Kızılcahamam tatili ile ödüllendirildi.


Pursaklar Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği “Dedeler ve Neneler İkinci Bahar Yürüyüşü” bu sene de renkli görüntüle sahne oldu. 2 bin 15 kişinin kayıt yaptırdığı yürüyüşe katılan dede ve nineler, Pusaklar Osman Bey Caddesi’nden Ayyıldız Özgürlük Parkına mehteran eşliğinde yürüdü. Şehit Ali İhsan Lezgi Ortaokulu öğrencileri de 15 Temmuz Şehitlerinin isimlerinin ve fotoğraflarının baskılı olduğu tişörtlerle yürüyüşte yer aldı. Kaymakam İhsan Kara, Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve ilçe protokolünün birlikte yürüdüğü “11. Dedeler ve Neneler İkinci Bahar Yürüyüşü”ne katılanlar ise Umre, Çanakkale gezisi ve Kızılcahamam tatili kazandı. Yapılan kura çekilişleri ile 2 aileye Umre, 20 aileye Çanakkale gezisi ve 40 aileye de Kızılcahamam kaplıca tatili hediye edildi.


Konuyla ilgili açıklama yapan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Bizler spora önem veren bir belediyeyiz. Dedeler ve nineler bizim geçmişimizin tecrübesidir. Onları hiçbir zaman yalnız bırakmadık. 2 bin dede ve nenemize spor malzemelerini hediye ettik. Bugün de hep birlikte bahar yürüyüşü yaptık. Hepsine sağlıklı ömür diliyorum” şeklinde konuştu.


Yürüyüş sonrası tatil ve Umre ziyareti kazanan talihliler güzel hediyelerle kendilerini ödüllendiren Belediye Başkanımız Selçuk Çetin’e teşekkürlerini iletti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANKARA HAVA DURUMU
27
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Perşembe
  Yer Yer Sağnak Yağışlı
  25°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  25°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  24°C
Reklamı Geç