Arıcılık desteği için son başvuru tarihi 9 Mart

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkent’teki bal üretiminin artırılması ve arıcılıkla uğraşan vatandaşlara destek sağlanması amacıyla başlattığı arılı kovan ve malzeme desteği için son başvuru tarihinin 9 Mart olduğu açıklandı.

Arıcılık desteği için son başvuru tarihi 9 Mart

08 Mart 2018 11:09


Yaklaşık 2 bin arı yetiştiricisinin faydalanacağı destek için merkez ilçelerde oturan vatandaşlar Büyükşehir Belediye binasındaki Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanlığına, çevre ilçelerdekiler ise ilçe tarım müdürlüklerine başvuruda bulunabilecekler. Katkı payını yatıran yaklaşık 2 bin Başkentli arı yetiştiricisine yapılacak ihalenin ardından yüzde 25 katkı payı ve yüzde 75 hibeyle kişi başı 5 adet arılı kovan, 2 kilogram arı otu, 10 kilogram arı keki ve 1 takım arıcılık malzemesi desteği sağlanacak.


Ankara’da tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için üreticilere imkanlar ölçüsünde gerekli her türlü desteğin verileceğinin altını çizen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, sık sık gerçekleştirdiği ilçe ziyaretleri sırasında üreticilerden gelen talepler doğrultusunda destek çalışmalarının çeşitlendirilmesi gerektiğini belirterek, yeni desteklerle birlikte bu yöndeki çalışmaların hızlandırılması talimatını vermişti. Bu kapsamda daha önce boş arı kovanı desteği sağlanacağının açıklanmasına karşın arıcılığın geliştirilmesi adına kovanların arılı olarak dağıtılması kararlaştırıldı. Arı Yetiştiriciliği Sertifikası sahibi vatandaşlara katkı payı karşılığında Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanlığınca belirlenen yaklaşık 10 bin arılı kovan ve arıcılık malzemesi desteği sağlanacağı bilgisini veren yetkililer, 9 Mart’ta sona erecek başvurular için gerekli koşul ve belgeleri şöyle sıraladılar:


"Daha önce arıcılık desteğinden faydalanmayanlara öncelik tanınacak. Arı Yetiştiriciliği Sertifikası’na sahip olanlar, kamu personeli olmayanlar, (muhtarlar başvuruda bulunabilirler) Arıcılar Birliği üyesi olmayanlar ve aynı hanede ikamet etmeyenler. İstenen belgeler; nüfus cüzdanı fotokopisi, SGK Hizmet Döküm Belgesi (kamu personeli olmadığını gösterir belge), Arıcılık Sertifikası ve ikametgah ilmühaberi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANKARA HAVA DURUMU
26
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  28°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  28°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç