Bakan Özlü’nün 10 Kasım mesajı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 79.


10 Kasım 2017 11:19

yılında saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı istiklal mücadelemiz, Cumhuriyetimizin kurulmasıyla taçlanmış ve bütün mazlum milletlere ilham vermiştir" dedi.


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 79. yılında saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı istiklal mücadelemiz, Cumhuriyetimizin kurulmasıyla taçlanmış ve bütün mazlum milletlere ilham vermiştir. Atatürk’ün ’en büyük eserimdir’ diyerek kurduğu Cumhuriyetimiz, 94 yıldır milletimizden ve eşsiz tarihimizden aldığı güçle büyümekte, gelişmekte ve dünya milletleri arasındaki saygınlığıyla göz doldurmaktadır. Milletimiz milli iradenin hakimiyeti prensibiyle ortak hedefler ve idealler etrafında birleşmiştir. Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi daha da güçlendirmek, muasır medeniyet hedefine doğru yorulmadan çalışmak bizim en önemli vazifemiz olmaya devam edecektir. Vefatının 79. yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna şehit olan kahramanlarımızı ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum" ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANKARA HAVA DURUMU
31
°
C
Az Bulutlu
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  31°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  31°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  31°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç