Başkan Gökçek, şampiyon öğrencileri kabul etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Muradiye Özel Nene Hatun Kız Fen Lisesi’nin LYS 2017 Türkiye şampiyonu ve Türkiye üçüncüsü başarılı öğrencilerini, makamında kabul etti.

Başkan Gökçek, şampiyon öğrencileri kabul etti

18 Temmuz 2017 12:26


Muradiye Özel Nene Hatun Kız Fen Lisesi’nin LYS 2017 MF1, MF2, MF3, MF4 alanlarında Türkiye birincisi olan Beyza Gürbüz ile MF1 alanında Türkiye üçüncüsü olan Züleyha Seyhan’ı, okul idarecileri ve velileriyle birlikte makamında ağırlayan Başkan Gökçek, öğrencileri tebrik ederek, şunları söyledi:


“Beyza ve Züleyha kızlarımızı tebrik ediyorum. İkisi hem sınıf arkadaşıymış hem yurtta oda arkadaşıymış. Bu başarıya, birisi birincilikle, diğeri üçüncülükle mühürlerini vurmuşlar. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kentimin bir okulu olan Muradiye Nene Hatun Kız Fen Lisesi’nin gösterdiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyorum. Allah, başarılarının devamını niyaz etsin. Demek ki emek verildiği zaman neticesi alınıyor. Gerçekten gurur duydum, sağ olun, var olun.”


Muradiye Öğretim Kurumlarının başarısına da dikkat çekerek, bundan sonra da Türkiye’de başarılara devamlı imza atacak bir kurum olduğunu belirten Gökçek, şöyle devam etti: "Bu okulun kurulmasında Rıza Çöllüoğlu ve Musatafa Kalfaoğlu hocalarımızın emekleri çok büyük. Bunları inkar etmek mümkün değil. Gençlik yıllarımdan itibaren, Keçiören Belediye Başkanı olduğum andan itibaren hep beraber oldum. Bir çok konuda müspet karar vermem konusunda da bana her zaman yardımcı, yol gösterici olmuşlardır. Allah onlardan razı olsun. Bu büyük eserleri de meydana getirdiler. Her ikisi birden inanılmaz bir çalışma içindeydi. Allah onların mekanlarını cennet eylesin."Başkan Gökçek, makamında ağırladığı şampiyon öğrencilere, duygu ve düşüncelerini de sordu.


Türkiye Şampiyonu Beyza Gürbüz, “Özellikle arkadaşlarımızla birlikte çalışmamız, bizim için çok faydalı oldu. Okulumuza da yine çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bu başarıyı güzel biçimde değerlendiririz. Tıp fakültesinde okumak istiyorum" dedi. Züheyla Seyhan ise , “Aileme, akrabalarıma, okuluma, bana destekleri ve emekleri için çok teşekkür ediyorum. Bu emeğin karşılığını, alnımın akıyla ödemek istiyordum. Allah da nasip etti” diye konuştu.


Muradiye Özel Nene Hatun Okulları Koordinatör Müdürü Ahmet Aldanmaz ise “Nene Hatun Kız Fen Lisesi olarak gerçekten çok büyük bir başarıyı, Rabbimiz nasip etti. Başarımızı, 15 Temmuz şehitlerimize, gazilerimize ve kurumumuzun kurucuları, rahmetli Rıza Çöllüoğlu ile rahmetli Mustafa Kalfaoğlu hocalarımıza ithaf ediyoruz" diye konuştu. Başkan Gökçek, konuklarına, Kur’an-ı Kerim, Mehmet Akif Ersoy’un Safahat’ı ile kendi isminin yazılı olduğu kalem hediye etti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANKARA HAVA DURUMU
27
°
C
 • Salı
  27°C
 • Çarşamba
  Yer Yer Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Perşembe
  Yer Yer Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  25°C
Reklamı Geç