İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Çubuk, Özdebir'den yatırım için destek istedi

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın daveti üzerine gittiği Çubuk’ta sanayi yatırımlarına ilişkin incelemelerde bulundu.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan'ın daveti üzerine gittiği Çubuk'ta sanayi yatırımlarına ilişkin incelemelerde bulundu.


Ankara Sanayi Odası Başkanı Özdebir, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan'ın daveti üzerine Çubuk'a gitti. Burada sanayi yatırımlarına uygun alanların belirlenmesi konusunda incelemelerde bulunan Özdebir, ASO olarak bugüne kadar iki tane sanayi bölgesi yaptıklarını hatırlatarak, "Bunlardan bir tanesinde düz parsel yerleri çıkartmak için günde 20 ton patlayıcı kullandık. Diğerinde ise aşağı yukarı 4 milyon metreküp kaya kırdık. Sanayicilerimize altyapısı hazır arsa temin etmek için çalışıyoruz. Ankara'ya yatırım için Çubuk avantajlı bir nokta. Hem birçok sanayi odağına ulaşım kolay hem de havaalanına çok yakın” diye konuştu.


Özdebir, Acehan'ın sanayicilere her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade etmesini de sanayiciler için büyük bir şans olarak niteledi. Özdebir, yatırımcıların ilgisinin bu bölgeye çekilmesiyle ilçe için tersine göçün mümkün olduğunu da sözlerine ekledi.


Acehan ise Özdebir'in ziyaretini Ankaralı sanayicilerin ilgisini bu bölgeye çekmek adına çok önemsediğini belirterek, bundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İlçede altyapısı hazır yatırım alanları bulunduğunu belirten Acehan, “Sadece Ankara'dan değil ülkemizin her tarafından gelecek yatırımcılara kapımız açık. Onlara her türlü desteği vermeye hazırız. Altyapısı hazır arazilerde binalarını yapıp üretime başlayabilirler” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.