İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Depremden nasıl korunacaklarını yaşayarak öğrendiler

Çankaya Belediyesi, Mazhar Usta Ortaokulu öğrencilerini deprem anında yaşanacaklar konusunda bilgilendirmek amacıyla AFAD Deprem Simülasyon Merkezi’ne götürdü.

Çankaya Belediyesi, Mazhar Usta Ortaokulu öğrencilerini deprem anında yaşanacaklar konusunda bilgilendirmek amacıyla AFAD Deprem Simülasyon Merkezi'ne götürdü.


Okulların fiziki koşullarını iyileştirerek, çevre düzenlemesini gerçekleştirip öğrencilerin sağlıklı bir ortamda eğitim almasını sağlayan Çankaya Belediyesi, çocukların bilinçlenmesi konusunda da çeşitli eğitimler düzenliyor. Okulları ziyaret ederek geri dönüşüm, ağız ve diş sağlığı gibi konularda çocuklara çeşitli eğitimler veren Belediye, bu defa Mazhar Usta Ortaokulu öğrencilerini AFAD Deprem Simülasyon Merkezi'nde deprem hakkında bilgilendirdi. Türkiye'nin tek deprem simülasyon merkezi olan AFAD Deprem Simülasyon Merkezi'nde gerçekleştirilen eğitimde öğrenciler, gerçek bir deprem sırasında neler yaşandığını ve nasıl davranmaları gerektiğini canlı olarak öğrendi. Öğrenciler, olası bir deprem karşısında nasıl davranmaları gerektiği konusunda uzmanlar tarafından verilen teorik eğitimin ardından Türkiye'nin en gelişmiş simülasyon merkezinde oluşturulan yapay deprem ortamında gerçek bir depremde yaşanabilecekleri ve neler yapmaları gerektiğini yaşayarak deneyimledi. Öğretmenlerin de katıldığı farklı oyunlar eşliğinde verilen eğitimde öğrenirken eğlenceli vakit de geçiren öğrencilere deprem eğitimi kitapçığı hediye edildi.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.