İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Ekim ayında 217 küçük hemşehriye “hoş geldin” denildi

Pursaklar Belediyesi tarafından yıllar önce uygulamaya konan “Hoş Geldin Küçük Hemşehrim” projesi hem Ankara’daki diğer belediyelere ilham kaynağı oldu hem de ilçe halkının takdirini kazandı.

Pursaklar Belediyesi tarafından yıllar önce uygulamaya konan “Hoş Geldin Küçük Hemşehrim” projesi hem Ankara'daki diğer belediyelere ilham kaynağı oldu hem de ilçe halkının takdirini kazandı. Bu kapsamda Ekim ayında Pursaklar genelinde 217 aile ziyaret edilerek, hediye verildi.


Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, yıllar önce başlattığı proje ile ilçede yeni doğan bebeklere ilk hediyesini verdi. Kamuoyunun takdirini kazanan proje hem Sağlık Bakanlığına hem de diğer ilçe belediyelerine de örnek oldu. Pursaklar Belediyesi Sosyal İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Tebessüm Çarşısı tarafından yürütülen “Hoş Geldin Küçük Hemşehrim” projesi her geçen yıl daha da yaygınlaşıyor. Bu proje Ankara halkı tarafında da takdir gördü.


Pursaklar Belediyesi, kamuoyunun beğenisini kazanan kampanya ile 2012'den beri binlerce yeni doğan bebeğe ilk hediyesini verdi. Ziyaret esnasında yeni doğan bebeklere Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin'in özel olarak hazırlattığı bebek takımı, zıbın, taşınabilir beşik, ana kucağı, bebek çantasından oluşan hediye verilerek göz aydınlığında bulunulup, hoş geldin ziyareti gerçekleştiriliyor. Yeni doğan bebeklerin tespiti ise Pursaklar İlçe Nüfus Müdürlüğünden güncel veriler alınarak yapılıyor. Bu kapsamda Ekim ayı içerisinde 217 aile ziyaret edilerek, hediyeleri verildi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.