Gölbaşı Belediye Başkanı Duruay yapılan yatırımları anlattı

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duray, katıldığı bir televizyon programında Gölbaşı’na yapılan yatırımları anlatarak, izleyicilerden gelen soruları…

Gölbaşı Belediye Başkanı Duruay yapılan yatırımları anlattı

02 Aralık 2016 11:47

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duray, katıldığı bir televizyon programında Gölbaşı’na yapılan yatırımları anlatarak, izleyicilerden gelen soruları cevapladı.
Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, katıldığı televizyon programında Gölbaşı’na yapılan yatırımları ve projeleri anlattı. Yapılan yatırımların tüm vatandaşlara hitap edeceğini belirten Duruay, “Gölbaşı’na bir yönetici olarak hizmet etmekten gurur duyuyorum. Daha önce belediye meclis üyesi olarak Gölbaşı’na hizmet ettiğimiz için Gölbaşı’nda nelerin eksik olduğunu bilerek göreve geldim. Bu sebeptendir Gölbaşı’nda bütün vatandaşlarımızın yararlanacağı projelere imza atıyoruz. Bu 5 yıllık süre içerisinde yapacağımız yatırımlar, son 15 yılda yapılan yatırımların çok üzerinde olacak. Bu üç dönem içerisinde yapılan yatırımların kat kat fazlasını 2019 yılına kadar gerçekleştirmiş olacağız. Bu sözünü ettiğimiz projeleri de yapmaya başladık” dedi.
Gölbaşı’nı analiz ederken ilçeyi üç ana bölge olarak değerlendirdiklerini söyleyen Duruay, “Bir bölgenin ihtiyacı olan projeye diğer bölgede gerek duyulmamasından dolayı bu şekilde bir değerlendirme yapıyoruz. Merkez, İncek bölgesi ve Taşra bölgesi olarak ayırdığımız bölgelere verilecek hizmetleri, belirli ihtiyaç ve isteklere göre değerlendiriyoruz. Her bölgenin kendine göre ayrı ihtiyaçları olması her bölgeye daha rahat ulaşmamızı sağlıyor. Bu sayede Gölbaşımız hızlı bir şekilde büyümeye ve gelişmeye devam ediyor” ifadesini kullandı.
Duruay şunları kaydetti:
“Eymir Mahallesi’ne sosyal tesis projesini yapmaya karar verdiğimizde bölge sakinlerimiz ile bir araya gelerek, bu sosyal tesis içerisinde ne istediklerini sorduk. Yapılan istişarenin ardından vatandaşlarımızın isteklerine göre projelerimizi şekillendirdik. Belediyecilik anlayışımızın temelini ‘vatandaşların istekleri’ düşüncesi oluşturuyor. Bu sayede yapılan işlerimizi ‘yapıldı’ denilmesi için değil her metrekaresi kullanılabilsin diye yapıyoruz. Bu düşünce ile yapımına başladığımız projelerimizden biri de Gölbaşı’nın ilk kapalı otopark projesi oldu. İlçede bulunan ve alt kısmı atıl olan bir pazar yerimiz bulunuyordu. Bizde bu bölümün atıl olarak kalmaması adına pazar yerinin alt bölümünü oto park alanı yaptık.”
“Mogan Gölü, sadece Gölbaşı için değil, Ankara ve tüm Türkiye için büyük bir değer olma niteliğini taşıyor” diyen Duruay, “Gölbaşı’nın temizlenmesi projesi ise eski Çevre Bakanlarımızdan İmran Aykut Hanımefendi döneminden bu yana gerçekleştirilmek isteniyordu. Eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile birlikte protokol yaptık ve Aralık ayında temizlik teknelerimiz Mogan Gölü’ne inecek. Çalışmalar başladıktan tam 1 yıl sonra ise özlenen temiz Mogan Gölü’ne kavuşmuş olacağız” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANKARA HAVA DURUMU
18
°
C
Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  Sağnak Yağışlı
  18°C
 • Pazartesi
  Sağnak Yağışlı
  13°C
 • Salı
  Sağnak Yağışlı
  13°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  17°C
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
 • 26 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 25 Mart 2017
 • Cumartesi
 • İmsak :04:56
 • Güneş :06:36
 • Öğle :13:06
 • İkindi :16:35
 • Akşam :19:13
 • Yatsı :20:43
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.