Hanım lokalleri üyeleri Pamukkale’de

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı hizmet veren hanım lokalleri üyelerine yönelik düzenlenen tarihi ve…

Hanım lokalleri üyeleri Pamukkale’de

01 Aralık 2016 13:22

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı hizmet veren hanım lokalleri üyelerine yönelik düzenlenen tarihi ve turistik geziler devam ediyor.
Başkentli kadınların sosyal, kültürel ve sportif buluşma adresi hanım lokalleri, 2016’da da Türkiye’nin birçok farklı yöresine düzenlediği gezilerle üyelerinin yeni yerler görmesini sağladı. Hanım lokali yönetimleri, yılın sonuna yaklaşırken üyeleri için Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olması nedeniyle UNESCO’nun Dünya Kültürel ve Doğal Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale’ye gezi düzenledi. Rehber eşliğinde bir otobüsle 46 kişiden oluşan grupla yolculuğa çıkan hanım lokalleri üyesi kadınların ilk durağı Buldan ilçesi oldu. İlçede ünlü Buldan bezinden satın alan grup, Pamukkale’deki termal kaplıcaların uzantısı, özellikle sindirim sistemi üzerindeki faydasıyla bilinen Karahayıt Kaplıcaları’nda konaklayarak geceyi geçirdi. Eğlenceli geçen yolculuk sırasında UNESCO’nun Dünya Kültürel ve Doğal Miras Listesi’nde yer alan ’beyaz cennet’ Pamukkale’de travertenler üzerinde yürüyüş ile Hierapoli Antik Kenti’nin mistik ortamında tarihi gezi yer aldı. Doğal havuzlar, antik kentler ve müze ziyaretleriyle büyük bir keyif içinde son bulan gezinin ardından lokal üyesi kadınlar, kendilerine bu olanağı sağlayan Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANKARA HAVA DURUMU
28
°
C
Yer Yer Sağnak Yağışlı
 • Cumartesi
  Yer Yer Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazar
  Çok Bulutlu
  30°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  30°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  31°C
Reklamı Geç