Nazım’da kaat sergisi

Hasan Hüseyin Erol, kaat’ı sanatından örneklerin yer aldığı çalışmalarını sanatseverlerin beğenisine sundu.

Nazım’da kaat sergisi

10 Kasım 2017 11:00


Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Hikmet Çetinkaya Sergi Salonu’nda açılan sergiyi Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Başar Bal, Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Hüseyin Boran ve Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Kayhan Yüreğir ile birlikte gezdi. 39 adet çalışmanın yer aldığı sergiyi gezen Yaşar, çalışmalar hakkında sanatçıdan bilgi aldı. Anı defterine de duygu ve düşüncelerini yazan Yaşar, çağdaş ve geleneksel sanatların en güzel örneklerini Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde Yenimahallelilerle buluşturmaktan, birbirinden değerli sanatçıları ilçede ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Erol’u tebrik eden Yaşar, artık ülkelerin gelişmişliklerinin yalnızca ekonomileriyle değil sanatla da ölçüldüğünün altını çizerek, “Sanata ve sanatçıya destek olmaya devam edeceğiz. Yenimahalle Belediyesinin salonlarının kapıları sanatın her türlüsüne açıktır. Özellikle Nazım hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, Başkentimizin sanat merkezi haline gelmiştir. Yaktığımız sanat ışığı tüm Ankara’yı aydınlatmaya devam ediyor” dedi."Kaat’ı sanatı yaşatılsın"


Emekli olduktan sonra kaat’ı sanatına merak salan 70 yaşındaki Erol, kendisini Halk Eğitim Merkezi’nin açmış olduğu üç boyutlu resim kağıt oymacılığı kurslarında geliştirdiğini söyledi. Çalışmalarını farklı zamanlarda karma sergilerde sergileyerek bu sanatın tanıtılmasına yardımcı olmak istediğini söyleyen Erol, tüm Başkentlileri sergiye davet etti.


Yenimahalleli sanatseverler, 12 Kasım tarihine kadar Erol’un sergisinde unutulmaya yüz tutmuş sanat dallarından üç boyutlu kağıt oymacılığının en seçkin örneklerini görme imkanı bulacak.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANKARA HAVA DURUMU
9
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  9°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  10°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  10°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  12°C
Reklamı Geç