Öz Taşıma İş Başkanı Toruntay’dan "Sakarya Zaferi" mesajı

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Sakarya Meydan Muharebesi’nin 96.


13 Eylül 2017 14:52

yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Sakarya Zaferi’nin yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “İstiklal mücadelemizin en zor ve kritik döneminde kazandığımız bu büyük zafer, kurtuluşumuzu müjdeleyen bir destandır. 21 gün süren şiddetli çarpışmalar sonucunda elde edilen zaferimiz, milletimizin vatan, millet ve bayrak sevgisinin ne kadar büyük olduğunun en net göstergesidir" ifadesini kullandı.


Toruntay şöyle devam etti:


"Mustafa Kemal komutasında canını ortaya koyan ve düşmana bu mübarek toprakları çiğnetmeyen şanlı ordumuz, Kurtuluş Savaşı’nın her safhasında olduğu gibi Sakarya’da da büyük cesaret örneği göstermiştir. ‘Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır; o satıh bütün vatandır’ anlayışıyla verilen mücadelenin sonucunda kazanılan bu zafer, bir tesadüf olamayacağı gibi inancın, azmin ve kararlılığın tezahürüdür. Askeri ve siyasi bakımdan önemli gelişmelere vesile olan büyük zaferimiz sonrası Meclisimiz tarihi bir karar imza atmış Mustafa Kemal’e ‘Mareşallik’ rütbesi ve ‘Gazilik’ unvanı vermiştir. Bağımsızlığımızın ve nihai zaferin habercisi olan Sakarya Zaferi, milletimizin en büyük ilham kaynaklarından biridir. O günkü azim ve kararlılık, bugün de aynıdır ve inanıyorum ki bu büyük millette ebedidir. İstiklalimizi, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden bütün şer odakları karşısında azim ve kararlılıkla mücadele eden, birbirine sımsıkı sarılan büyük milletimiz yeni başarılara imza atacak ve ülkemizi hedeflenen muasır medeniyetler seviyesine çıkaracaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Sakarya Zaferimizin 96. yılını en kalbi duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum."
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANKARA HAVA DURUMU
28
°
C
Yer Yer Sağnak Yağışlı
 • Cumartesi
  Yer Yer Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazar
  Çok Bulutlu
  30°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  30°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  31°C
Reklamı Geç