Şehir Araştırmaları Kütüphanesi’nde bilgisayar hizmeti başladı

Şehir Araştırmaları Kütüphanesi’nde bilgisayar hizmeti başladı

19 Ekim 2016 10:43

Türkiye’nin ilk Şehir Araştırmaları Kütüphanesi’ni 2013’te kuran Pursaklar Belediyesi, bilgisayar teknolojisi ile hizmet vermeye başladı.
Türkiye şehirciliğinin gelişimine katkı sunmak amacıyla kurulan Pursaklar Belediyesi Şehir Araştırmaları Kütüphanesi, Hacettepe Üniversitesi ile Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezi’nin düzenlediği projede Ankara’yı temsil etti. “Yerel Dönüşüm Küresel Erişim” sloganı ile başlatılan eğitim projesine katılan Pursaklar Belediyesi 10 bilgisayar kazandı. Hacettepe Üniversitesi ve Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezi tarafından düzenlenen “Herkes İçin Kütüphane” konulu 6 aylık eğitim seminerine 181 üniversite kütüphanesi katıldı. Başkent Ankara’yı ise belediye olarak Pursaklar Belediyesi’nin Şehir Araştırmaları Kütüphanesi temsil etti. 6 aylık eğitim sürecini başarıyla tamamlayan Pursaklar Belediyesi 10 bilgisayar kazandı. Bilgisayarlar ise kütüphanede halkın hizmetine sunuldu. Şehir Araştırmaları Kütüphanesi’nde bilgisayarları teslim alan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Türkiye şehirciliğinin gelişimine katkı sunmak ve gençlerimizin ders çalışmaları için güzel ihtisas kütüphanesi hazırladık. İkinci kütüphane projemizi de hazırlıyoruz. Mevcut Kaymakamlık binamızı kütüphane yapacağız. Eğitim programları ile kütüphaneciliğe katkı sunan Hacettepe Üniversitesi ve Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezi’ne teşekkür ediyorum” dedi.
Çetin’e eğitim seminerleri hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Osman Kayaer, eğitim seminerlerinin ikinci bölümüne de Pursaklar Belediyesi olarak katılacaklarını belirtti.
Araştırma yapmak isteyenlere www.sehirarastirmalarikutuphanesi.com internet sitesinde online hizmet veren kütüphane, elektronik ortamda eserlerin ön ve arka kapakları, ön sözleri ve içindekiler kısmına da yer veriliyor. Pursaklar Belediyesi Başkanlık Konağı’nda hafta içi 08.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet veren kütüphane, şehirle ilgili araştırma yapmak, şehirleri öğrenmek isteyenleri bekliyor.YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANKARA HAVA DURUMU
9
°
C
Az Bulutlu
 • Pazar
  Az Bulutlu
  9°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  5°C
 • Salı
  Kar Yağışlı
  5°C
 • Çarşamba
  Hafif Kar Yağışlı
  0°C
Paykasa
Paykasa satın alma ve paykasa bozdurma işlemleri için en uygun paykasa fiyatlar
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Elektronik Sigara Modelleri
İndirimli Elektronik Sigara
www.elektroniksigara.ist

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
Gatete Tirajları
Günlük ve gerçek
Gazete Tirajlarına
ulaşmanın yolu!
www.gazetetirajlari.com
Reklamı Geç