Sevgiliye el emeği ürünler

Kadınların istihdama eşit katılımı için çalışmalar yürüten Çankaya Belediyesi, kadınların el emeğine pazar oluşturmaya 14 Şubat Sevgililer Günü öncesinde de devam ediyor.

Sevgiliye el emeği ürünler

08 Şubat 2018 10:41


Kadınların sosyal hayata ve istihdama eşit katılımını sağlayıcı hizmetleri dolayısıyla “Mor Bayrak” sahibi olan Çankaya Belediyesi, kadınların el emeği ürünlerine pazar oluşturmaya devam ediyor. İlk olarak alışveriş merkezlerinde kurulan stantlarla kadınların ürettiklerini alıcısıyla buluşturan, ardından pazar yerlerinde “ev” emeği göz nuru stantlar açan Çankaya Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü öncesinde de kadınlara stant sağlıyor. 10-14 Şubat tarihleri arasında Çankayalı kadınların ürettiği ahşap eşyalardan çantaya, keçe işlerinden kaktüse kadar pek çok ürün Taurus ve Panora Alışveriş Merkezler’nde alıcısıyla buluşacak. Yaklaşık 30 farklı stantta takı, bere, defter, şişe boyama, deri ürünler, anahtarlık, örgü (amigurumi) bebekler de yer alacak.


Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çankaya’nın emekçi kadınların kalesi olmaya devam edeceğini vurgulayarak, “Kadınların üretimde bulunması kadar ürünlerin alıcısına ulaşımına da destek oluyoruz. Kadınların emeğinin görünür kılınması kadar maddi karşılığını bulması da önemli” dedi.


Başkan Taşdelen, kadının istihdama eşit katılımı için aralıksız çalışmaya devam edeceklerini belirtti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANKARA HAVA DURUMU
32
°
C
Az Bulutlu
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  32°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  30°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  30°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  31°C
Reklamı Geç