TESK Genel Başkanı Palandöken: “Atatürk’ü ve yaptıklarını hep örnek alacağız”

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Tüm dünyanın saygı duyduğu cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ü 79.


09 Kasım 2017 15:29

ölüm yıl dönümünde saygı ve minnetle anıyoruz. Onun en büyük eseri cumhuriyete sahip çıkmak, korumak ve yüceltmek hepimizin vatan borcudur” dedi.


Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. ölüm yıl dönümü sebebiyle yazılı bir mesaj yayınlayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyete ve eserlerine herkesin sahip çıkması gerektiğini vurgulayarak, “Adını tarihe altın harflerle yazdıran Mustafa Kemal, dünyada emsali görülmemiş zaferlere imzasını atmış ve komutanlık etmiştir. Onun ‘en büyük eserim’ diye bahsettiği cumhuriyete sahip çıkmak, yükseltmek her birimizin bu vatana borcudur. ’Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için el birliğiyle çalışınız’ sözünü rehber alarak biz de Türk esnaf ve sanatkârlar adına ülkeye hizmet etme ve sahip çıkma kararlılığımızı yineliyoruz. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar bağımsız ve özgür olarak yaşayacaktır. Zekâsı, komutası, bilgisi, karakteri ve dâhiliği ile dünyada kıskanılan ve her daim takdir edilmeyi başaran ulu öndere sahip olduğu için en şanslı millet Türk milletidir. Bir milleti uçurumun kenarından sarsılmaz azmiyle kurtaran, ayağa kaldıran ve yükselten Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin 79. kez başı sağ olsun” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANKARA HAVA DURUMU
3
°
C
Karla Karışık Yağmurlu
 • Salı
  Karla Karışık Yağmurlu
  3°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  0°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  0°C
 • Cuma
  Hafif Kar Yağışlı
  2°C
Reklamı Geç