Türkiye’nin biyometrik güvenliği Ankaralı teknoloji firmasına emanet

Gazi Teknopark şirketlerinden MİA Teknoloji, Ar-Ge ve inovasyon faaliyetleri ile biyometrik güvenlik alanında adından söz ettiriyor.


06 Ekim 2017 11:26


Kurulduğu günden bu yana milli teknoloji ile milli standartları oluşturup, bilişim sektöründe kurumsal ihtiyaçlara yönelik esnek hizmet verme amacı taşıyan şirket, Türkiye’nin biyometrik güvenliğinde lider konumda bulunuyor.


Temel olarak bilişim, biyometri, güvenlik, akıllı şehirler, siber güvenlik, sağlık bilişim ve danışmanlık sektörlerinde faaliyet gösteren firma; biyometri alanında kamu kuruluşları başta olmak üzere 2010 yılından bu yana birçok projede hizmet veriyor.


“Türkiye’nin bütün il ve ilçelerinde, çalışan en az bir kurulu sistem” hedefine, Ziraat Bankası’nın bütün Türkiye’deki “Operasyonel Oda Biyometrik Kontrol ile Giriş Projesi” ile ulaşan MİA Teknoloji, ayrıca Kredi Yurtlar Kurumu’nun tüm şubelerindeki biyometrik geçiş kontrollerinin sistemini gerçekleştirdi.


ÖSYM’nin 2015 sonunda hayata geçirdiği ve Avrupa’nın en büyük sınav merkezi olma özelliği taşıyan “Esenboğa E-sınav Merkezinin” giriş sisteminde kullanılan “Yüz Tanımalı Otomatik Geçiş” ile, aynı anda 2 binden fazla öğrencinin girişlerini sağlıyor.


İstanbul Atatürk Havalimanı Beogs e-Gate, e-İçişleri, e-Siber Güvenlik, e-TEDAŞ, KYK e-Yurt projesi gibi sürekli projelerinde üstlenen MİA Teknoloji, ayrıca 2017 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığının organize ettiği “23. Samsun İşitme Engelliler Olimpiyatları” (Deaflympics 2017) olimpiyat tarihinde ilk kez yüz tanımalı geçişin kullandığı sistemi gerçekleştirdi. 6 katıdan 97 ülke sporcusunun katıldığı ve toplamda 11 binin üzerinde kişi geçişinin sağlandığı proje, şirketin “ID-100- Face ID” ürünüyle başarılı bir şekilde tamamlandı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANKARA HAVA DURUMU
10
°
C
Sağnak Yağışlı
 • Cumartesi
  Sağnak Yağışlı
  10°C
 • Pazar
  Hafis Sağnak Yağışlı
  16°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  16°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  19°C
Reklamı Geç