Yenimahalle’de “Atatürk ve Cumhuriyet”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Dönen dönsün, dönmeyeceğiz Mustafa Kemal’in yolundan” ifadesini kullandı.

Yenimahalle’de “Atatürk ve Cumhuriyet”

09 Kasım 2017 17:06


Yenimahalle Belediyesi, CHP Yenimahalle İlçe Başkanlığı ve ADD Yenimahalle Şubesi tarafından düzenlenen “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu söyleşiye ev sahipliği yaptı.50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda düzenlenen söyleşiye; Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Afyon Sultandağı Belediye Başkanı Osman Acar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe ve yönetimi, ADD Yenimahalle Şubesi Başkanı Salih Ertürk Tuzcu, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Başar Bal, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.“Yolumuz Mustafa Kemal’in yoludur”


Dünyada, aradan yüz yıl geçmesine rağmen gösterdiği hedeflerle bir ulusun yolunu aydınlatan Atatürk’ten başka bir lider olmadığını söyleyen Başkan Yaşar “Her geçen gün, Atatürk ilke ve devrimlerinin, bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin önemi ve değeri daha iyi anlaşılmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece Türk Milleti’ne değil, tüm mazlum milletlere örnek olmuştur, umut olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün gösterdiği hedeflere yürüyecektir. Ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine mutlaka yükselteceğiz. Dönen dönsün yolundan, biz dönmeyeceğiz Mustafa Kemal’in yolundan” şeklinde konuştu.“Türkiye Cumhuriyeti 21. Yüzyıla ışık tutmaktadır”


Atatürk’ün herhangi bir geçmiş zaman kahramanı olmadığının altını çizen Eski TBMM Başkan Vekili Uluç Gürkan da “Mustafa Kemal’in ‘en büyük eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti, laik ve demokratik yapısıyla, vazgeçilmez bir aydınlanma ve çağdaşlık tasarımı olarak 21. yüzyıla da ışık tutmaktadır. Sadece Türkiye’de de değil, Atatürk’ün Türkiye Modeli, bugün bizi barışa götürecek en gerçekçi proje olarak dünyanın da gündemindedir” diye konuştu.


Gürkan, Castro’nun "Devrimci Kemal Atatürk, bizim esin kaynağımız oldu, Ona ve devrimlerine hayranım. Sakın kendinize başka bir önder aramayın” sözlerini, Ghandi’nin “Türkiye Orduları bir devir kapatmıştır. Şimdi mazlum ve tutsak devletler ve uluslar artık vazgeçilmez bir reçeteye sahiptirler. Mustafa Kemal’in utkusu, Dünya için özgürlük ve bağımsızlık sancağıdır” sözlerini ve Pakistan kurulduğunda Devlet Başkanı olan M. Ali Cinnah’ın da, “Ne biz ne de her kıtada yaşamakta olan tutsak ve mazlum ulusları bundan sonra tutamayacaksınız. Mustafa Kemal ve Türkler ki, kendileri için hazırlanan tabutu yayılmacıların başına geçirmişlerdir. Şimdi dünyada başlarına tabutlar geçirilecek başkaları da benzer sonuçlara hazırlanmalıdırlar” sözlerini hatırlattı.“Türkiye dünya barışına damgasını vurabilir”


Türkiye dünya barışına damgasını vurabilir diye devam eden Gürkan “Bunun için, önce yarıda bıraktırılmış ve yolundan saptırılmış Kemalist Devrimi Türkiye’de yeniden başlatmak, sonra İslam dünyasının mazlum uluslarına taşımak gerekir. Görev bize, Kemalist güçlerin önceliğinde ülkenin aydınlık insanlarına düşmektedir. Ülkemiz, halkımız ve 21. yüzyıl dünyası için payımıza düşeni Atatürk’ün inancı, kararlılığı ve sorumluluğuyla yerine getirmeliyiz” şeklinde konuşarak sözlerine son verdi.


Söyleşinin ardından Başkan Yaşar tüm konuklar adına Uluç Gürkan’a çiçekle teşekkür etti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANKARA HAVA DURUMU
30
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  33°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  33°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  34°C
Reklamı Geç