İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Alanyalı dövmeciler Avrupa'da Türkiye'yi temsil etti

Antalya’nın Alanya ilçesinde hizmet veren bir dövme stüdyosu 5 yıldır Avrupa’da düzenlenen tüm dövme yarışmaları ve fuarlarında Türkiye’yi temsil eden tek stüdyo oldu.

Antalya'nın Alanya ilçesinde hizmet veren bir dövme stüdyosu 5 yıldır Avrupa'da düzenlenen tüm dövme yarışmaları ve fuarlarında Türkiye'yi temsil eden tek stüdyo oldu. Stüdyo katıldığı yarışmalarda ise 17 kez Avrupa çapında ödül aldı.


Dövme alanında Türkiye'nin Avrupa'daki tek temsilcisi olan ve Alanya'da yaklaşık 10 yıldır hizmet veren dövme sanatçısı Cihat Doğan, 8-17 Eylül tarihlerinde ayında 2 farklı ülkede katıldığı 2 yarışmadan 4 farklı ödülle Türkiye'ye döndü. Dünyaca ünlü dövme sanatçılarının katıldığı, 8-10 Eylül tarihlerinde düzenlenen ‘50 Shades of Ink Kopenhag' dövme yarışmasına özel olarak davet edilen stüdyoya aynı yarışmada jürilik teklifi de geldi. Jüri olarak davet edilen Cihat Doğan dünya çapındaki dövme yarışmalarında jüri olan ilk Türk oldu. Jüri koltuğuna Alanyaspor formasıyla geçen Doğan kendi dövme sanatçılarının bulunduğu yarışmalarda yer almadı.


Danimarka'nın Kopenhag kentinde yapılan yarışmada dövme sanatçısı Alper Karlıkaya en iyi ‘Newschool' kategorisinde 3'üncülük, en iyi serbest çizimde ise 2'ncilik aldı. Bu yarışmanın ardından 16-17 Eylül tarihlerinde Norveç'in Stavanger şehrinde düzenlenen yarışmaya giden ekip burada da ‘En iyi siyah beyaz dövme' kategorisinde ve ‘En küçük detaylı dövme' kategorisinde dövme sanatçısı Artem Tsytsylin ile farklı kategoride birincilik aldı.“Gururluyuz”


Yarışmalar hakkında bilgi veren Cihat Doğan, dünyada son 20 yılda milyonlarca insana hitap eden ve büyük bir sektör olan dövmede bir Türk olarak Avrupa'da ülkesinin adının anılmasından gurur duyduklarını söyledi. Eylül ayında katıldıkları 2 yarışmadan 4 ödül ve 1 jürilik ile döndüklerinden dolayı mutlu olduklarını belirten Doğan, “Ekibimiz yarışmada Norveç'in en iyisi olarak da ilan edildi. Toplam Avrupa ödül sayısını 17'ye çıkardık ve bundan sonra da Türkiye bayrağını dalgalandırmak için ellimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.