ANTBİRLİK’te kayyum başarısı

ANTBİRLİK’te kayyum başarısı

30 Kasım 2016 13:00

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifler Birliği (ANTBİRLİK), Gümrük ve Ticaret Bakanlığının desteğiyle hem üretim hem de satış rakamlarında artış sağladı. Kayyum heyetinin, pamuktaki kar oranını yüzde yüz arttırdığı belirtildi.
Binlerce ortak çiftçisiyle Türkiye ve Antalya’nın en önemli tarım kuruluşları arasında yer alan ANTBİRLİK, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle yeniden hayat buldu. Başta Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi olmak üzere Türkiye Kooperatifçilik Genel Müdürü Arif Sami Seymenoğlu ve Daire Başkanları Seçkin Cenkış ile Alper Ekrem Bozkurt, müfettiş ön raporu doğrultusunda ANTBİRLİK’in kurtuluş reçetesini ’acil’ koduyla hazırlayıp yürürlüğe koydu.
Bakanlık tarafından ’kayyum heyeti’ olarak göreve getirilen Antalya Serik Ziraat Odası Başkanı Mustafa Yavuz, Gümrük ve Ticaret İl Müdürü Mesut İlter, Antalya Barosuna kayıtlı Av. Duran Çiftçi, Hulisi Kaan Şişmanoğlu ve Cuma Koç’un fedakar çalışmaları birliğe can suyu oldu.

Fark oluşturdular
Kayyum heyeti, geçtiğimiz yıl tonu 260 dolara satılan banknotun ham maddesi olan Linter-B1’i bu yıl yaklaşık üç katı 641 dolara satarak bakanlığının güvenini boşa çıkarmadı. Aynı yönetim yine geçen yıl yaklaşık 7 bin ton kütlü pamuktan (işlenmemiş) elde edilen 2 bin 800 ton prese (işlenmiş) pamuk rakamını, bu yıl 5 bin ton kütlü pamuktan elde etme başarısını gösterdi.

"Kişiler yerine çiftçimizi düşünüyoruz"
Kayyum heyeti adına açıklama yapan Mustafa Yavuz, "Biz, bize güvenleri boşa çıkarmamak için fedakarlık yaparak titizlikle çalışıyoruz. Şahıslar yerine birliğin ve çiftçi ortaklarımızın çıkarlarını gözetiyoruz. Ürettiğimiz her ürünü değerinin üzerinde pazarlamaya çalışıyoruz. Kısa sürede elde ettiğimiz rakamlar, emeğimizin karşılığı" dedi.YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANTALYA HAVA DURUMU
16
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  16°C
 • Salı
  Sağnak Yağışlı
  14°C
 • Çarşamba
  Sağnak Yağışlı
  14°C
 • Perşembe
  Yağmurlu
  14°C
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.