AÜ Rektörü Ünal, İşletme Fakültesini inceledi

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.

AÜ Rektörü Ünal, İşletme Fakültesini inceledi

07 Aralık 2017 17:39

Dr. Mustafa Ünal, Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık ile birlikte bu yıl öğrenime başlayan Serik İşletme Fakültesinde incelemelerde bulundu.


Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, AÜ Rektörü Mustafa Ünal ile birlikte bu yıl öğrenime başlayan İşletme Fakültesinde incelemelerde bulundu. Fakülte binası önünde kendisini karşılayan öğrenciler ile sohbet eden Başkan Çalık ve Rektör Ünal fakülteyi gezerek, İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat Kolukırık’dan fakülte hakkında bilgi aldı. Daha sonra Başkan Çalık tarafından makamda ağırlanan Rektör Ünal, burada Serik AK Parti İlçe Başkanı Hasan Kozan, oda başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı istişare toplantısına katıldı.Çalık: ‘‘Turizmden sonra eğitimde de Serik’in ismini duyurmak istiyoruz”


Serik’te eğitim alanında yapılan yatırımlar hakkında istişarelerin yapıldığı toplantıda Belediye Başkanı Ramazan Çalık, “Potansiyel bakımdan ilçemiz birkaç tane fakülteyi daha barındırabilecek imkâna sahip bir şehir. Bu yüzden rektörümüzden başka fakülte açılma konusunda desteklerini bekliyoruz. Bizim amacımız turizmden sonra eğitimde de Serik’in adını duyurmak” dedi.Ünal: “Serik eğitimde önemli adımlar attı”


Rektör Mustafa Ünal ise, “İşletme fakültesinin öğrenime başlaması için 2016 yılında alınan kararla birlikte hızlı bir şekilde gerekli olan çalışmaları tamamladık ve fakültemiz öğrenime başladı. Bunun için tüm olanakları sağlayan başta belediye başkanımıza ve Serikli hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Serik turizmde ki potansiyelini eğitim alanına taşımak için önemli adımlar attı. Yeni fakülte açılması konusunda diğer ilçelerimizden de talepler geliyor. Fakat bunun için ihtiyaca ve bölgenin sosyal yaşamına göre karar verilip, eğitim ve öğretim kalitesinden ödün vermeden hızlı bir şekilde hareket edilmesi gerekiyor.”
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANTALYA HAVA DURUMU
18
°
C
Sağnak Yağışlı
 • Salı
  Sağnak Yağışlı
  18°C
 • Çarşamba
  Sağnak Yağışlı
  19°C
 • Perşembe
  Hafis Sağnak Yağışlı
  19°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  21°C
Reklamı Geç