Korkuteli Kent Bilgi Sistemine Kavuştu

Korkuteli Belediyesi 52 mahallede hayata geçirilen adres güncellemesiyle tüm yapılara ait görseller, ada-parsel bilgisi, yapı sahibinin ve…

Korkuteli Kent Bilgi Sistemine Kavuştu

01 Aralık 2016 13:50

Korkuteli Belediyesi 52 mahallede hayata geçirilen adres güncellemesiyle tüm yapılara ait görseller, ada-parsel bilgisi, yapı sahibinin ve bilgilerinin yer aldığı kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdi. Tapu kadastro Genel Müdürlüğü ile de yapılan protokol sayesinde kent bilgi sistemi güncel tapu ve kadastro bilgileriyle güncellenerek bilgi paylaşımının sağlandığı ifade edildi. Yaklaşık 9 ay süren adres güncele çalışması sonucu gerek vatandaşların, gerekse mahalle muhtarlarının Korkuteli Belediyesi internet sayfasından kolay, doğru bilgi ve gerekli argümanlara ulaşabileceği belirtildi.
Kent bilgi sistemi hakkında açıklama yapan Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce:“İlçemizde gerçekleştirdiğimiz hizmetlerden birisi de kent bilgi sistemi‘dir. 2015 yılı ekim ayında başlanılan çalışma yaklaşık 9 ay sürdü. İlçe sınırlarımızdaki tüm yapıların fotoğrafları çekildi ve bilgi sistemine işlendi. İlçe merkezi ve tüm mahallelerimizin adresleri ulusal adres sistemine uyarlandı. Bu sayede adres karmaşası da ortadan kalkmış oldu” dedi.
Adres bilgi sisteminin kurumlar, muhtarlar ve vatandaşlar tarafından kullanılacağını belirten Başkan Gökce, “ Tapu Kadastro ve Nüfus Müdürlüğü ile entegre ve uyumlu bir çalışma yaptık. 112, Polis, Jandarma İtfaiye, Asat ve diğer tüm kurum ve kuruluşların yanı sıra vatandaşlarımız Korkuteli.bel.tr adresinden güncellenmiş adresleri görebilecekler” şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANTALYA HAVA DURUMU
30
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  30°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  27°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  27°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
Reklamı Geç