Korkuteli Kent Bilgi Sistemine Kavuştu

Korkuteli Kent Bilgi Sistemine Kavuştu

01 Aralık 2016 13:50

Korkuteli Belediyesi 52 mahallede hayata geçirilen adres güncellemesiyle tüm yapılara ait görseller, ada-parsel bilgisi, yapı sahibinin ve bilgilerinin yer aldığı kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdi. Tapu kadastro Genel Müdürlüğü ile de yapılan protokol sayesinde kent bilgi sistemi güncel tapu ve kadastro bilgileriyle güncellenerek bilgi paylaşımının sağlandığı ifade edildi. Yaklaşık 9 ay süren adres güncele çalışması sonucu gerek vatandaşların, gerekse mahalle muhtarlarının Korkuteli Belediyesi internet sayfasından kolay, doğru bilgi ve gerekli argümanlara ulaşabileceği belirtildi.
Kent bilgi sistemi hakkında açıklama yapan Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce:“İlçemizde gerçekleştirdiğimiz hizmetlerden birisi de kent bilgi sistemi‘dir. 2015 yılı ekim ayında başlanılan çalışma yaklaşık 9 ay sürdü. İlçe sınırlarımızdaki tüm yapıların fotoğrafları çekildi ve bilgi sistemine işlendi. İlçe merkezi ve tüm mahallelerimizin adresleri ulusal adres sistemine uyarlandı. Bu sayede adres karmaşası da ortadan kalkmış oldu” dedi.
Adres bilgi sisteminin kurumlar, muhtarlar ve vatandaşlar tarafından kullanılacağını belirten Başkan Gökce, “ Tapu Kadastro ve Nüfus Müdürlüğü ile entegre ve uyumlu bir çalışma yaptık. 112, Polis, Jandarma İtfaiye, Asat ve diğer tüm kurum ve kuruluşların yanı sıra vatandaşlarımız Korkuteli.bel.tr adresinden güncellenmiş adresleri görebilecekler” şeklinde konuştu.YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANTALYA HAVA DURUMU
18
°
C
Az Bulutlu
 • Cuma
  Az Bulutlu
  18°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  20°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  20°C
 • Pazartesi
  Sağnak Yağışlı
  19°C
Paykasa
Paykasa satın alma ve paykasa bozdurma işlemleri için en uygun paykasa fiyatlar
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Elektronik Sigara Modelleri
İndirimli Elektronik Sigara
www.elektroniksigara.ist

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
Gatete Tirajları
Günlük ve gerçek
Gazete Tirajlarına
ulaşmanın yolu!
www.gazetetirajlari.com
Reklamı Geç