Öğrencilere hayvan sevgisi anlatıldı

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, hayvan sevgisi ve Veteriner Hekimlik konulu eğitim seminerlerini devam ediyor.

Öğrencilere hayvan sevgisi anlatıldı

05 Ekim 2017 15:14


Alanya’da özel bir okulda gerçekleştirilen seminerde öğrencilere belediyenin sahipsiz hayvanlara yönelik yaptığı hizmetlerin yanı sıra hayvanlara nasıl yaklaşılacağı hakkında da bilgiler verildi. Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ali Yavuz’un da “Veteriner Hekimlik Mesleği” konulu kariyer sunumu yaptığı seminerde insanların hayvanlara yaklaşımı anlatıldı. Öğrencilere hayvan besleme yöntemlerini de anlatan Yavuz, “öğrencilere sahipsiz hayvanlara yönelik belediyemizin uygulamalarını ve faaliyetlerini anlattık. Ayrıca gerçek hayvan severlerle çalışmalarımız devam ediyor. Alanya’da bulunan ilk, orta ve lise düzeyindeki bütün okullar istedikleri takdirde müdürlüğümüzün numarasından bize ulaşarak seminer talebinde bulunabilirler. Öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.


Öğrencilere hayvan sevgisi sunumu


Seminer programı kapsamında Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hekimi Hasan Eşit tarafından da öğrencilere, hayvanlara yaklaşım, hayvan besleme yöntemleri, hayvan davranışları ve hayvan sağlığı konularını içeren bir sunum yapıldı. Sunumun ardından Veteriner Hekim Eşit, sokaklarda hayvanların da yaşam hakkı olduğunu ve sokak hayvanlarına yönelik yaklaşımlarda empati yetisinin önemli olduğunu belirtti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANTALYA HAVA DURUMU
39
°
C
Sıcak
 • Pazartesi
  Sıcak
  39°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  30°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
Reklamı Geç