İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Türel'den Muratpaşa'ya " Cumhuriyet Meydanı" cevabı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması ile ilgili yaptığı açıklamaya yine yazılı bir açıklamayla cevap verdi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Belediyesi'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması ile ilgili yaptığı açıklamaya yine yazılı bir açıklamayla cevap verdi.


Cumhuriyet Bayramının bütün milletin bayramı olduğunu ve hiç bir kesime, hiç bir siyasi partiye mal edilemeyeceğini , siyasi ayrışma vasıtası haline getirilemeyeceğini ifade eden Menderes Türel, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Cumhuriyet Meydanı'nda 100 bin kişinin katıldığı konserle kutlandığı hatırlattı. Cumhuriyet Bayramı'nı da yine Cumhuriyet Meydanı'nda en görkemli şekilde kutlanacağını ilan ettiğini söyleyen Menderes Türel, " Cumhuriyet Meydanı'nı adına yakışır bir büyüklüğe ve güzelliğe kavuşturan Belediye Başkanı olarak Cumhuriyet Bayramı'nı ve Cumhuriyet Meydanı'nın Antalyalıları ayrıştırıcı değil, birleştirici olmasını savunmamdan ve bayramın en görkemli biçimde kutlanması konusunda Büyükşehir Belediyesi'nin ortaya koyduğu gayretten kimse gocunmamalı, iyi niyetimizi suistimal etmemelidir. * dedi.


29 Ekim'de Tophane Parkının resmi açılışı yapılacak


29 Ekim'de Tophane Parkı'nın resmi açılışını yaparak Cumhuriyet Bayramını tüm Antalyalılarla birlikte kutlayacaklarının altını çizen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel , Cumhuriyet Meydanının milletin meydanı , Antalya halkının meydanı olduğunu söyledi. Türel açıklamasında şöyle dedi: " Bütün siyasi partiler ve belediyeler olarak Cumhuriyet Bayramımızı milletin meydanında birlikte kutlamalıyız. Kutlama programını bütün belediyelerimizle birlikte yaparız ve bütün Antalya dört bir koldan gelerek tek vücut halinde büyük milli bayramını kutlar. Atatürk ve Cumhuriyet üzerinden milletimizin bölünmesine asla razı gelmeyeceğimizi sürekli olarak dile getiren bir kişiyim ve bu tartışmaları Cumhuriyet Bayramı'na gölge düşürecek tartışmalar olarak görüyorum. Antalya'daki bütün belediye başkanlarımızı parti farkı gözetmeksizin 29 Ekim'de Cumhuriyet Meydanı'nda buluşmaya davet ediyorum. Nitekim Başkan Uysal'a da bu bayramı birlikte kutlamak teklifimizi doğrudan ilettim.Cumhuriyetimize ve Cumhuriyet Bayramımıza hep birlikte sahip çıkmalıyız. Büyükşehir Belediyesi olarak bunun gereğini yapıyoruz ve bütün Antalyalıları Cumhuriyet Bayramı'nda Cumhuriyet Meydanı'na Milletin Meydanına davet ediyoruz."

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.