Uluslararası İşçi Filmleri Festivali başlıyor

Antalya’da 12’nci Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, Cumartesi saat 19.

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali başlıyor

06 Ekim 2017 11:34

00’da Meltem Çarşı’da Yeni Türkü konseriyle başlıyor.


Muratpaşa Belediyesi’nin DİSK Akdeniz Bölge Temsilciliği, KESK Antalya Şubeler Platformu ve Antalya Halkevleri’yle birlikte Antalya düzenleme komitesini oluşturduğu Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin Antalya ayağı yarın düzenlenecek galayla kapılarını aralıyor.


14 Ekim’e kadar devam edecek festivalin Meltem Çarşı’sında gerçekleştirilecek açılış galası, saat 19.00’da Kazım Kızıl’ın yönetmenliğini üstlendiği ‘Neredesin Arkadaşım’ belgeselinin gösterimi ve ardından, Promete ve Yeni Türkü konseriyle devam edecek.


Festivalde Muratpaşa Belediyesi açılış galasının yanı sıra atölye ve film gösterimlerine de ev sahipliği yapacak. Antalya Sinema Derneği’nin desteğiyle Meltem Cep Sahne’de, Navi Bürtev tarafından ‘Blackmagic Ursa Mini 4K Atölyesi’ gerçekleştirilecek. Atölye çalışması 11 Ekim Çarşamba saat 18.00’de başlayacak. Meltem Cep Sahne’de 13 Ekim Cuma ise Bo Widerberg’in yönetmenliğini yaptığı ‘Adalen 31’ filminin gösterimi gerçekleştirilecek. Film saat 18.00’de başlayacak.


14 Ekim Cumartesi günü ise Kıvanç Sezer’in yönetmenliğini yaptığı inşaat işçilerinin gündelik hayatlarını konu alan iş kazalarını, inşaata dayalı büyümenin oluşturduğu toplumsal tahribatı anlattığı ve başrolünde Menderes Samancılar’ın rol aldığı ‘Babamın Kanatları’ filminin gösterimi de gerçekleştirilecek. Babamın Kanatları, Meltem Cep Sahne’deki gösterimi saat 15.00’de başlayacak.


Meltem Cep Sahne’nin yanı sıra Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda 11 Ekim Çarşamba kısa film gösterimleri yapılacak. Gösterimler saat 18.00’de gerçekleştirilecek.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANTALYA HAVA DURUMU
15
°
C
Sağnak Yağışlı
 • Perşembe
  Sağnak Yağışlı
  15°C
 • Cuma
  Sağnak Yağışlı
  20°C
 • Cumartesi
  Sağnak Yağışlı
  20°C
 • Pazar
  Sağnak Yağışlı
  18°C
Reklamı Geç