Ardahan’da Huzur Operasyonu

Ardahan’da genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla il genelinde Zabıta, İl Halk Sağlığı ve Vergi Dairesi görevlilerinin de katılımıyla umuma açık yerlere yönelik huzur uygulamaları yapıldı.

Ardahan’da Huzur Operasyonu

26 Eylül 2017 22:05


Kent merkezinde ekiplerin umuma açık içkili mekanlarda düzenlediği huzur operasyonunda mekânlarda yaralama, fuhuşa teşvik olaylarına karıştıkları ve vize ihlali tespit edilen toplam 5 yabancı uyruklu şahıs yakalandı. Şahıslar yapılan işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından sınır dışı edilirken, fuhuşa teşvik ve gasp olaylarından aranan 3 kişi tutuklanarak cezaevine sevk edildi.


Huzur operasyonu kapsamında, Kimlik Bildirme Kanununa aykırı işlem yapan 2 otelin ruhsatı iptal edildi, 3 otele toplamda 20 bin 765 TL idari para cezası uygulanırken, kapalı alanda sigara içmek ve içirtmek suçlarından 3 şahsa 327 TL ve 4 iş yerine 5.945 TL idari para cezası uygulandı. İş yeri açma ve çalıştırma ruhsatlarına ilişkin yönetmeliğe göre amaç dışı faaliyet gösterdiği tespit edilen toplam 4 iş yeri ve bu iş yerlerinde kayıtsız olarak çalıştığı tespit edilen 39 bayanla ilgili olarak gerekli işlemler yapıldı.


Ardahan İl Emniyet Müdürlüğünden huzur operasyonu ile ilgili yapılan açıklamada, “Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü olarak halkımızın huzur ve güven ortamının sağlanması, istenmeyen olayların meydana gelmemesi, suç ve suçluyla mücadelede etkin bir şekilde devamlılığın sağlanması için mevzuata uygun bir şekilde çalışmalarını tüm emniyet mensuplarımızca devam edecektir’’ denildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ARDAHAN HAVA DURUMU
23
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  23°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  28°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  29°C
Reklamı Geç