Sözde sıkıyönetim komutanına ağırlaştırılmış müebbet

Ardahan’da 15 Temmuz darbe girişiminde sözde "sıkıyönetim komutanı" olarak listede adı bulunan dönemin 25.

Sözde sıkıyönetim komutanına ağırlaştırılmış müebbet

29 Eylül 2017 13:34

Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.


Ardahan’da Fetullahçı terör örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin aralarında dönemin 25. Hudut Tugay Komutanı ve eski Ardahan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın’ın da bulunduğu 18’i tutuklu 27 eski askeri personelin yargılandığı yargılandığı davada karar çıktı. Ardahan Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Erdem Kargın’ın da aralarında bulunduğu 18’i tutuklu 27 sanık, avukatları ve yakınları katıldı.


Duruşmada iddia makamını temsilen Ardahan Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yıkılmaz da hazır bulundu.Salonda geniş güvenlik önlemi alındı


Tutuklu sanıklardan dönemin 25. Hudut Tugay Komutanı ve eski Ardahan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın, Ahmet Bilgin, Andaç Aydın, Çağatay Fırıncı, Emre Gürel, Erdal Kaplancı, Gazi Çinpolat, Giray Ülker, Güven Güngör, Mehmet Ali Buran, Mehmet Uysal, Mustafa Aydın, Mustafa Kevser, Murat Özer ve Taner Açıkdepe hakkında TCK’nın 309. maddesi gereğince "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet verildi.


Fakat Erdem Kargın’ın dışındaki sanıkların genel durumları göz önünde bulundurularak, cezalarında 6’da 1 indirim uygulandı. Tutuksuz yargılanan Ali Dıkı da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Dıkı için de aynı uygulama kapsamında 6’da 1’i oranında ceza indirimi uygulandı.


Tutuksuz yargılanan sanıklar Yusuf Etöz, Kenan Sakarya, Gökhan İbiş, Afşin Koçak, Çağdaş Çelik, İsmail Kesgin, Cemal Kartal ve Sercan Ölker’in yargılanmalarına devam edilmesi kararı verildi. Ayrıca, söz konusu sanıkların dosyaları ayrıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ARDAHAN HAVA DURUMU
24
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  24°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
Reklamı Geç