İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Artvin Hayvan Bakımevi'ne kavuşuyor

Artvin Belediyesi, Artvin’in ilk kapsamlı hayvan barınağı projesiyle Artvin’de önemli bir soruna daha neşter vuruyor.

Artvin Belediyesi, Artvin'in ilk kapsamlı hayvan barınağı projesiyle Artvin'de önemli bir soruna daha neşter vuruyor. Çayağzı Mahallesi eski çöp döküm alanı yanında çalışmaları devam eden ‘Hayvan Bakımevi' Projesi tamamladığında, hayvan bakım evi ünitesi ve idari ofis olmak üzere iki bölümden oluşacak. Birinci bölüm olan hayvan bakım ünitesi bölümünde; hayvan bakım odaları, bahçeler, yavrulu anne bakım ünitesi, uyuz bakım ünitesi, malzeme ve mama deposu yer alacak.


İkinci bölüm olan İdari ofis bölümünde ise; ameliyathane, müşahede ünitesi, malzeme ve mama deposu, karantina ünitesi, hekim odası, idari Ofis ve kafeteryadan oluşuyor.


Artvin Belediyesi'ne ait modern hayvan barınağında tamamlandığında sahipsiz hayvanlar için belediyenin veterinerlerinin gözetiminde bakımları yapılacak. Sokak hayvanları ve sahipsiz hayvanların muayene ve kontrolleri ile aşıları yapılacak. İldeki kapsamlı ilk hayvan bakım evi olacak olan bu tesis tamamlandığında Karadeniz Bölgesi'nin örnek projelerinden biri olmuş olacak. Yüzde 35'i tamamlanan tesisin 2018 yılında hizmete girmesi bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.