Artvin Semt Pazarı alanına kavuşuyor

Artvin’de Pazartesi günleri kurulan Pazar için yeni yer ihaleye çıkıyor.

Artvin Semt Pazarı alanına kavuşuyor

07 Kasım 2017 15:32


Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’e yakışır Pazar yeri için gerekli çalışmaları yaparak Çarşı Mahallesi Atatürk Caddesi’nde inşa edileceğinin müjdesini verdi. Bu kapsamda Artvin Belediyesi ihale hazırlıklarını tamamlayarak yeni Pazar Yeri inşaatı için 10 Kasım 2017’de ihaleye çıkıyor.


Yer teslimi yapıldıktan sonra 150 günde tamamlanması hedeflenen 110 metre uzunluğunda 7.5 metre genişliğindeki Pazar yeri haftanın diğer günleri de otopark olarak hizmet verecek.


Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Pazar esnafının ve vatandaşların talebi üzerine yeni Pazar yeri yapacaklarını ifade ederek ihale hazırlıklarının tamamladığını söyledi. Kocatepe,” Mevcut Pazar yeri ihtiyacı karşılamıyordu. Yağmurlu havalarda ve özellikle de kış aylarında Pazar esnafımız sıkıntılar yaşıyordu. Onlarında talepleri önerileri doğrultusunda şehrimizin hak ettiği Pazar yerine kavuşması için çalışmalarımızı başlattık ve ihaleye çıkarıyoruz. Artvin’de pazar alışverişi kültürü var. Artvin Belediyesi olarak bu kültürün son bulmaması için üzerlerimize düşen görevleri yerine layıkıyla getirmeye çalışıyoruz” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ARTVİN HAVA DURUMU
27
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  31°C
Reklamı Geç