İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bursalı Muhtarlar Artvin'i gezdi

Bursa’nın Osmangazi ilçesinin muhtarları Karadeniz gezisi kapsamında Artvin’e gelerek Türkiye’nin en büyük Atatürk Heykeli’ni ziyaret ettiler.

Bursa'nın Osmangazi ilçesinin muhtarları Karadeniz gezisi kapsamında Artvin'e gelerek Türkiye'nin en büyük Atatürk Heykeli'ni ziyaret ettiler.


Bursa Büyükşehir Belediyesi organizatörlüğünde Osmangazi'de mutarlık yapan 65 muhtar Karadeniz gezisi kapsamında Artvin'i ziyaret etti. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe'nin özel davetlileri olan muhtarlar, Artvin Belediyesi ilgisinin oldukça memnun kaldıklarını ifade ettiler.


Muhtarlara Artvin'in merkez mahalle muhtarları da eşlik etti. Atatepe Sosyal Tesisleri'ni gezen muhtarlar belediye çalışanları tarafından heykel hakkında bilgi aldıktan sonra ikramları kabul etti. Atatepe, sosyal tesislerini gezen muhtarlar burada Artvin'e özgü yöresel türküler eşliğinde Artvin yöresinin halk oyunları ile tanıştı. Muhtarlar burada oluşturulan horon halkaları ile eğlencenin tadını çıkarttı.


Bursa Osman Gazi Muhtarlar Derneği Başkan Vekili Burhan Mandacı, yaptığı açıklamada “Artvin Atatepe'ye geldiğimizde muhteşem bir Atatürk heykeliyle karşılaştık, Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Artvinlilerin böyle güzel bir heykel yapmaları beni şahsen çok onurlandırdı tüm Artvinlileri heykeli yapanları ve emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.