İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Aydın Büyükşehir Belediyesinden basın açıklaması

Aydın Büyükşehir Belediyesi, basın yayın organlarında yer alan “Aydın Büyükşehir Belediyesinden FETÖ’ye Bir Milyonluk Kıyak” haberleri üzerine basın açıklamasında bulundu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, basın yayın organlarında yer alan “Aydın Büyükşehir Belediyesinden FETÖ'ye Bir Milyonluk Kıyak” haberleri üzerine basın açıklamasında bulundu.


Aydın Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında Büyükşehir Belediyemizi hedef alan “Aydın Büyükşehir Belediyesinden FETÖ'ye Bir Milyonluk Kıyak” başlıklı asılsız haberlere yer verilmiştir. Büyükşehir Belediyemiz, diğer tüm kamu kurumları gibi, resmi ve dini bayramlar ile hizmet ve projelerinin tanıtımı amacıyla ulusal ve yerel ölçekte yayın yapan basın kuruluşlarına ilanlar vermektedir. Bu kapsamda muhtelif tarihlerde bu konuda görevli kamu kurumu olan Basın İlan Kurumu aracılığıyla birçok basın yayın kurumuyla birlikte haberde bahse konu gazeteye de ilanlar verilmiştir. Söz konusu Gazeteye bu şekilde Basın İlan Kurumu aracılığıyla iki yıl içerisinde ödenen tutar haberde yer alan meblağın onda biri düzeyinde dahi değildir. Yapılan ödemelerin hepsi belediye mevzuatına uygun olarak gerçekleştirilmiş ve Sayıştay dahil her türlü denetimden geçmiştir. Ayrıca Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin adı geçen gazeteye herhangi bir aboneliği olmamıştır. Ülkemizde istisnasız bütün kamu kuruluşları tarafından gerçekleştirilen rutin bir işlemin bazı yayın organları tarafından belediyemizi haksız bir şekilde karalamak maksadıyla kullanılması kamuoyu vicdanına ve hukuka aykırı bir eylemdir. Bu asılsız ve gerçeğe aykırı haberi yapanlar hakkında Belediyemiz tarafından gerekli her türlü yasal yollara başvurulmuştur” denildi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.