Aydın Ticaret Odası uluslararası MIND projesi toplantısına katıldı

Aydın Ticaret Odası uluslararası MIND projesi toplantısına katıldı

30 Kasım 2016 10:36

Aydın Ticaret Borsası, ortağı olduğu Pazarlama, Uluslararasılaştırma ve Geliştirme Projesi’nin (MIND) İspanya’d yapılan 4’üncü toplantısına katıldı.

Aydın Valiliği AB Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi ile Aydın Ticaret Borsası’nın ortağı olduğu tarım ve gıda alanında faaliyet gösteren KOBİ’lerin uluslararasılaşma, yeni ticari ağlar ve pazarlar geliştirme kapasitelerini artırmayı amaçlayan Avrupa Birliği projesi olan MIND’in dördüncü toplantısı İspanya Espaitec Danışmanlık ve Ar-Ge şirketinde gerçekleştirildi.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Ülgen, Genel Sekreter Çimen Mutlu ve Proje Sorumlusu Fevzi Çağrı Menderes ile Aydın Valiliği AB Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Proje Koordinatörü Reyhan Türkmen, projenin Türkiye ortağı olarak kurumlarını temsilen katılım sağladı.

2016 Temmuz ayında Madrid’de İspanya için İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen proje toplantısının devamı niteliğinde Castellon’da gerçekleştirilen 4. toplantıda, proje ortakları proje sonunda oluşturulacak açık kaynak kütüphanesi için seçmiş oldukları konular ile ilgili araştırmalarını ve kendi dillerine çevirilerini tamamlayarak, gelecek toplantı için yeni görevler hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Proje hakkında bilgi veren Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, “5 ayrı ülkeden 10 proje ortağının katıldığı Pazarlama Uluslararasılaşma ve Kalkınma (MIND Marketing, Internationalization & Development) projesi erasmus+ mesleki eğitim stratejik ortaklık projesidir. Projenin amaçları; kurumsal, ekonomik ve eğitim açısından istikrarlı bir Avrupa ağı oluşturmak, Avrupa düzeyinde ‘Uluslararası Pazarlama Yöneticisi’ meslek profilini analiz etmek, tasarlamak, test etmek, doğrulamak ve yaygınlaştırmak, KOBİ’lerin tarımsal gıda alanında faaliyet gösteren uluslararasılaşma işlemlerini desteklemek, pazar fırsatlarını belirlemek ve ilgili stratejilerin kabulü için iç ve dış yatırım kaynaklarını analiz etmek, uluslararası pazarlama stratejilerini belirlemek, ihracat planlarının belirlenmesinde KOBİ’lere rehberlik etmek, MIND projesinde geliştirilecek yaygın eğitim standartlarının geçerliliğini sağlamak, açık öğretim materyallerini kullanarak öğrenmede dijital entegrasyonu artırmak, KOBİ’lerin uluslararası korunmasında stratejik planlamaya yönelik rekabet edebilirliklerini sağlamaktır. Proje tamamlandığında proje web sitesi http://mind.prismsrl.it/tr/ üzerinden pek çok dilde uluslararasılaşma konularında kapsamlı bir açık kaynak kütüphanesi oluşacaktır. Aydın Valiliğimiz ile birlikte çok uluslu bir proje ağı içerisinde yer almaktan gurur duyuyoruz” dedi.YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

AYDIN HAVA DURUMU
15
°
C
Açık
 • Cumartesi
  Açık
  15°C
 • Pazar
  Açık
  17°C
 • Pazartesi
  Sağnak Yağışlı
  17°C
 • Salı
  Yağmurlu
  15°C
Paykasa
Paykasa satın alma ve paykasa bozdurma işlemleri için en uygun paykasa fiyatlar
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Elektronik Sigara Modelleri
İndirimli Elektronik Sigara
www.elektroniksigara.ist

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
Gatete Tirajları
Günlük ve gerçek
Gazete Tirajlarına
ulaşmanın yolu!
www.gazetetirajlari.com
Reklamı Geç