Aydın Ticaret Odası uluslararası MIND projesi toplantısına katıldı

Aydın Ticaret Borsası, ortağı olduğu Pazarlama, Uluslararasılaştırma ve Geliştirme Projesi’nin (MIND) İspanya’d yapılan 4’üncü toplantısına…

Aydın Ticaret Odası uluslararası MIND projesi toplantısına katıldı

30 Kasım 2016 10:36

Aydın Ticaret Borsası, ortağı olduğu Pazarlama, Uluslararasılaştırma ve Geliştirme Projesi’nin (MIND) İspanya’d yapılan 4’üncü toplantısına katıldı.

Aydın Valiliği AB Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi ile Aydın Ticaret Borsası’nın ortağı olduğu tarım ve gıda alanında faaliyet gösteren KOBİ’lerin uluslararasılaşma, yeni ticari ağlar ve pazarlar geliştirme kapasitelerini artırmayı amaçlayan Avrupa Birliği projesi olan MIND’in dördüncü toplantısı İspanya Espaitec Danışmanlık ve Ar-Ge şirketinde gerçekleştirildi.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Ülgen, Genel Sekreter Çimen Mutlu ve Proje Sorumlusu Fevzi Çağrı Menderes ile Aydın Valiliği AB Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Proje Koordinatörü Reyhan Türkmen, projenin Türkiye ortağı olarak kurumlarını temsilen katılım sağladı.

2016 Temmuz ayında Madrid’de İspanya için İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen proje toplantısının devamı niteliğinde Castellon’da gerçekleştirilen 4. toplantıda, proje ortakları proje sonunda oluşturulacak açık kaynak kütüphanesi için seçmiş oldukları konular ile ilgili araştırmalarını ve kendi dillerine çevirilerini tamamlayarak, gelecek toplantı için yeni görevler hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Proje hakkında bilgi veren Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, “5 ayrı ülkeden 10 proje ortağının katıldığı Pazarlama Uluslararasılaşma ve Kalkınma (MIND Marketing, Internationalization & Development) projesi erasmus+ mesleki eğitim stratejik ortaklık projesidir. Projenin amaçları; kurumsal, ekonomik ve eğitim açısından istikrarlı bir Avrupa ağı oluşturmak, Avrupa düzeyinde ‘Uluslararası Pazarlama Yöneticisi’ meslek profilini analiz etmek, tasarlamak, test etmek, doğrulamak ve yaygınlaştırmak, KOBİ’lerin tarımsal gıda alanında faaliyet gösteren uluslararasılaşma işlemlerini desteklemek, pazar fırsatlarını belirlemek ve ilgili stratejilerin kabulü için iç ve dış yatırım kaynaklarını analiz etmek, uluslararası pazarlama stratejilerini belirlemek, ihracat planlarının belirlenmesinde KOBİ’lere rehberlik etmek, MIND projesinde geliştirilecek yaygın eğitim standartlarının geçerliliğini sağlamak, açık öğretim materyallerini kullanarak öğrenmede dijital entegrasyonu artırmak, KOBİ’lerin uluslararası korunmasında stratejik planlamaya yönelik rekabet edebilirliklerini sağlamaktır. Proje tamamlandığında proje web sitesi http://mind.prismsrl.it/tr/ üzerinden pek çok dilde uluslararasılaşma konularında kapsamlı bir açık kaynak kütüphanesi oluşacaktır. Aydın Valiliğimiz ile birlikte çok uluslu bir proje ağı içerisinde yer almaktan gurur duyuyoruz” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

AYDIN HAVA DURUMU
35
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  35°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  30°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
Reklamı Geç