Aydınlı marangozlar sorunlarını Vali Köşger’e anlattı

Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün ve oda yönetimi, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’i makamında ziyaret ederek sıkıntılarını aktardı.

Aydınlı marangozlar sorunlarını Vali Köşger’e anlattı

08 Aralık 2017 09:43


Vali Köşger’e mesleki sorunları aktardıklarını ifade eden Başkan Süleyman Algün, “Özellikle Çıraklık Yurdu ve Çıraklık (Mesleki) Eğitim Okulumuzun zorunlu kapsama alınmasına rağmen ailelerin yeterince okulu tanımayışı ve konunun kamuoyuna duyurulması ve tartışılması gerektiğini aktardık.


Ayrıca Mesleki Eğitim ( Çıraklık) eğitim öğrencilerinin daha rahat ortamda yaşamlarını sürdürebilmesi için uzun zamandır üzerinde çalıştığımız Çıraklık yurdu ile ilgili yaşanan süreci aktardık. Ayrıca Kaçak ve kayıt dışılık konusunda yaşanan sorunları aktardığımız Valimiz, konuların takipçisi olacağını söyledi.


Valimiz ile önümüzdeki günlerde Mesleki Eğitim Merkezinde bir araya gelerek yerinde değerlendirme yapacağız” dedi.


Kendisine iletilen sorunların takipçisi olacağını kaydeden Vali Köşger ise, mesleki eğitimde yaşanan sorunlara çok yakından takip ettiğini ve önümüzdeki günlerde ilgili birimlerle detaylı çalışmalar yapacağını belirterek; “Toplumuzda okuyan her ferdin mühendis, doktor gibi mesleklere girmesi mümkün değil ailelerimizle birlikte yeteneğe göre bir yönlendirme yapılması noktasında çalışmalar yapar isek iyi bir adım atmış olacağız” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

AYDIN HAVA DURUMU
18
°
C
Sağnak Yağışlı
 • Perşembe
  Sağnak Yağışlı
  18°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  18°C
 • Cumartesi
  Kuvetli Sağnak Yağışlı
  18°C
 • Pazar
  Sağnak Yağışlı
  15°C
Reklamı Geç