İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Başkan Akın'dan kitap hediyesi

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, daha önce gerçekleşen program ile kahvaltıda bir araya geldiği 5’inci sınıf öğrencilerinden Elanur Önsöz, İrem Durukan ve 2’inci sınıf öğrencisi Turgut Dal’a kitap hediye etti.

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, daha önce gerçekleşen program ile kahvaltıda bir araya geldiği 5'inci sınıf öğrencilerinden Elanur Önsöz, İrem Durukan ve 2'inci sınıf öğrencisi Turgut Dal'a kitap hediye etti.


Her sınıfta kitaplık projesine imza atan Bakan Akın, öğretmen, öğrenci ve ailelerin beğenisini alırken bu defa öğrencilere makamında kitap hediye etti. Başkan Akın “Göreve geldiğimiz günden bu yana eğitim ve öğretime Germencik Belediyesi olarak katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu kardeşlerimiz ile bir araya geldiğimizde okudukları kitap sayısı beni şaşırttı. Onların bu kitap okuma alışkanlığı ve okumayı sevmelerini göz ardı etmemek gerekiyordu. Akademisyenlerin önerdiği ve gelişimlerine katkı sağlayacak kitaplar olduğunu düşündüğümüz bu seçme eserleri okuyup hayata daha bir farklı bakmalarını sağlamak istedik. Bu güzel kitap okuma alışkanlıklarını pekiştirecek ve onlara yardımcı olacak, katkı sağlayacak kitapları her zaman okumayı seven öğrencilerimize vermek isteriz. Öğrencilerimizin üstün başarılarının devam etmesini dilerim. Germencik'in bereketli toprakları geleceğin düşünür ve bilim insanlarını yetiştiriyor ve yetiştirmeye devam edecek” dedi.


Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Merkez Sarı Hatun Camii Yaz Kuran Kursu öğrencileri ile önceki gün, Germencik Türk Burcu Restaurantta bir araya gelmişti. Kahvaltı esnasında gerçekleşen sohbette öğrencilere sorular yönelten Başkan Akın, Turgut Dal'ın 2'inci sınıfta olmasına rağmen 100 kitap, Elanur Önsöz'ün 250, İrem Durukan'ın ise 113 kitap okuduğunu öğrenmişti.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.